Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Soubor 11:55 chystá novinku na aktuální téma: Pravdu o 17. listopaduÚvodník: Režisérka Petra Tejnorová, jedna z nejvýraznějších autorek současné divadelní scény, se společně se souborem 11:55 pokouší pochopit, co se právě teď děje v České republice. Premiéra inscenace Pravda o 17. 11. se koná v úterý 27. března v 19.30 v Experimentálním prostoru NoD.

Článek:

Nejnovější projekt generačního souboru 11:55 (zapětdvanáct), autorská inscenace Pravda o 17. 11., uzavírá brakovou trilogii, která v průběhu let vznikla pod režijním vedením Petry Tejnorové. První díl s názvem Umění braku ON AIR vypráví příběh detektiva Johna Sinclaira, Syna Světla. Druhý díl přinesl brakovou klasiku – obraz viktoriánské Anglie, napadené nezemským morem a ohrožené zombie apokalypsou. Ve třetím dílu se obrací k naší současnosti. „Brak už totiž není potřeba vyhledávat v laciných paperbacích – máme pocit, že v něm žijeme; valí se na nás z novin, časopisů i obrazovek našich chytrých telefonů. Inspirujeme se největší skutečnou divadelní událostí – naší současností a možnou budoucností,“ říká o své nejnovější inscenaci radikální režisérka Petra Tejnorová.

Soubor chce svou inscenací přispět k diskuzi o tom, do jakého bodu naše společnost dospěla. Snaží se těžit humor z inspirace skutečnými výroky politiků a mediální realitou, v níž žijeme. Pokouší se najít novou roli divadelní fikce v surreálné skutečnosti, jeho jedinou zbraní zůstává divadlo.

Inscenační tým

Scénář: Jan Tošovský, Petra Tejnorová a kolektiv 11:55

Režie: Petra Tejnorová

Dramaturgie: Jan Tošovský

Hudba: Jan Čtvrtník

Světelný design: Tomáš Morávek

Scéna a kostýmy: Adriana Černá

Video-design: Dominik Žižka

Produkce: Karolína Soukupová, Lucie Špačková, Ludmila Veřtátová
 

Hrají:

Michal Bednář

Bořek Joura

Martin Dědoch

Daniela Šišková

Tereza Volánková

Jan Hofman

 

Premiéra: 27. 3. – 19:30

Reprízy: 28. 3., 5. 4., 27. 5. – 19:30

v Experimentálním prostoru NoD

 

Projekt vznikl za podpory: Experimentální prostor NoD, Ministerstvo kultury, Magistrát hl. m. Prahy, Nadace život umělce, Státní fond kultury, Studio Truhlárna

Zdroje: www.zapetdvanact.cz 

https://www.facebook.com/zapetdvanact/21.03.2018 - Aneta Šimonková