Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Staňte se myší a zažijte dobrodružstvíÚvodník: ..v bájném světě Davida Petersena. Comicscentrum právě vydává Myší hlídku - Hru na hrdiny

Článek: Komiks Myší hlídka měli čeští čtenáři příležitost poznat prostřednictvím třídílné „kanonické“ série z pera samotného Petersena (v českém překladu nedávno zesnulého Jana Kantůrka), na který v letošním roce navázal první díl Legend o Myší hlídce, ve kterém různí komiksoví tvůrci zpracovávají příběhy z Petersenova myšího univerza.
Svět komiksu, kterému se povedlo roku 2008 získat dvě ceny Willa Eisnera, zaujal i autora RPG Lukea Cranea, jenž vytvořil hry jako Burning Wheel, Freemarket nebo Torchbearer.
Společně s Petersenem, který do publikace přispěl kromě samotného konceptu herního světa především svými osobitými ilustracemi, vytvořili knihu, která je určená úplným začátečníkům ve světě her na hrdiny, jakož i čtenářům, kteří dosud neměli příležitost seznámit se s komiksem Myší hlídka.

Sám Petersen zhodnotil spolupráci s Cranem: „Luke dokázal bravurně vystihnout ty nejdůležitější aspekty, které společně vytvářejí napínavý děj při skupinovém vyprávění příběhů, a vyjádřit je prostřednictvím herních pravidel, která ctí atmosféru mé komiksové série o myších hrdinech.“ 
Kniha provází potenciální hráče krok za krokem základními herními pravidly a obsahuje rovněž pasáže podrobně popisující celá Myší teritoria, jejich obyvatele i přírodní podmínky. Kromě toho se čtenáři dozvědí, jak si postavit vlastní hlídku, a kniha je provede celým konceptem dobrodružné výpravy, včetně mnoha příkladů vzatých právě z kanonických komiksů. Z toho vyplývá, že tuto knihu lze vnímat i jako překrásnou encyklopedii Myší hlídky.

Součástí vydání je rovněž paraván s pravidly pro vypravěče a mapa Myších teritorií. Ke stažení z internetových stránek www.comicscentrum.cz je i deník postav a deník vypravěče, které si mohou hráči pro každou další „výpravu“ vytisknout nový.
 
„Myší hlídka: Hra na hrdiny“
Autoři:  Luke Crane, David Petersen
Ilustrace: David Petersen
Z anglického originálu „The Mouse Guard:  Roleplaying Game“ přeložil Ondřej &Stípek, Alexandra Niklíčková a Jan Kantůrek, vydává nakladatelství Comics Centrum
Vázaná s matným přebalem a parciálním lakem, 320 barevných stran
U nakladatele od 22. 5. do 17. 6. 2018 za cenu 539 Kč, dále pak  629 Kč, běžná cena 899 Kč
Kniha vychází 5. 6. 2018
Nakladatel knihu doporučuje pro věkovou kategorii 9+

Zdroj: Obrázek a text: TZ Comicscentrum11.06.2018 - Kateřina Sovová