Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Přijďte si s dětmi užít Léto s DOXíkem!Úvodník: Centrum současného umění DOX připravilo na letní měsíce tradiční Léto s DOXíkem – řadu programů pro děti i rodiče, které se nesou v duchu her a interaktivních setkání se současným uměním a architekturou.

Článek:

Program letošního Léta s DOXíkem nabízí dětem a jejich rodičům či prarodičům možnost strávit čtyři letní sobotní odpoledne v galerijním prostředí uprostřed inspirujících uměleckých děl. Zkušení lektoři pro účastníky připravili výjimečné programy, které dětem přiblíží výstavy probíhající v Centru DOX. Formou otevřených výtvarných dílen jim pomohou rozvinout jejich talent a kreativní schopnosti a pootevřou jim cestu k přemýšlení o zdánlivě komplikovaných tématech umění i každodenního života.

 

PROGRAM

Rozlomit světlo

14. 7. | 14–17 h

Rodinná výtvarná dílna k výstavě CHIHULY – LIBENSKÝ – BRYCHTOVÁ

Světlo se umí odrážet, lámat, vlnit, šířit, pronikat, rozzářit, prosvítat a zdaleka tím nekončí. Bez světla by nebyl život a bez života by nebylo přátelství – třeba přátelství slavných uměleckých sklářů, jejichž tvorba vás bude inspirovat na první letní výtvarné dílně. Můžete se těšit na hru se světlem a jeho kamarády: barvou, stínem, odleskem a zábleskem. Léto má světlo rádo, zkusíme ho rozlomit.

 

DOXíkův dětský den

28. 7. | 14–18 h

Otevřené výtvarné dílny k výstavě CHIHULY – LIBENSKÝ – BRYCHTOVÁ a Vzducholodi GULLIVER

Několik výtvarných dílen rozmístěných po celém DOXu bude tradičně propojovat nejen soutěž, v níž každý účastník bude mít šanci zvítězit, ale vzhledem k aktuálním výstavám centra DOX především téma světla, barev a prostoru. Připravujeme pro vás rozmanité techniky a materiály na několika stanovištích – přijďte si užít inspirace světovým uměleckým sklem, udržitelnou architekturou a současným uměním na různý způsob!

 

Gulliverova cesta do fantazie

11. 8. | 14–17 h

Rodinná výtvarná dílna ke Vzducholodi GULLIVER

Vzducholoď Martina Rajniše a Leoše Války je pojmenována podle jedné z nejslavnějších postav utopické literatury – právě literární Gulliver vás v programu přenese do svého deníku plného obrů, liliputů a mluvících koní a ještě dál. Vydáte se na průzkumnou výpravu Centrem DOX; zjistíte, co má vzducholoď na střeše společného s Gulliverem, zažijete ji ze všech stran a dokonce si z ní i kousek odnesete. Váš vlastní deník z Vás udělá malého Gullivera.

 

Tvaruj

25. 8. | 14–17 h

Rodinná výtvarná dílna k výstavě CHIHULY – LIBENSKÝ – BRYCHTOVÁ

Co vás napadne při slově „sklo“? Křehkost? Průhlednost? Světlo? Odraz? Sklo na výstavě v DOXu je všechno to a ještě mnohem víc. Po vzoru tří legend uměleckého sklářství si projdeme autorskou cestu od prvotního osvícení, inspirace, přes návrh, možnosti materiálu, až k výslednému dílu. Přijďte tvarovat!

 

REZERVACE A INFORMACE

Dospělý + dítě 90 Kč / další dítě 60 Kč

Zdarma k rodinnému členství v Klubu přátel centra DOX Rezervace a informace: rodiny@dox.cz, tel. 295 568 104

Výtvarné dílny povedou lektoři centra DOX.

Pro rodiny od 5 let do 99 let. Kapacita dílen je omezena.

Centrum současného umění DOX Poupětova 1, 170 00, Praha 7 www.dox.cz04.07.2018 - Aneta Šimonková