Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Děláme si to doma sami 3Úvodník: Herbář receptů pro domácí lékárnu, kosmetický salón i špajz. Již třetí pokračování populární příručky domácí výroby vydává v těchto dnech nakladatelství Jota.

Článek: Rosteme, zrajeme, rozrůstáme se. Třetí knížka Děláme si to doma sami je taková jako naše současné životy, plná dětí, zahradních skrýší a bylinkového vyrábění. Tentokrát se točí kolem toho, co nám roste kolem domu a co běžně třeba nepoužíváme. Když člověk ví, stačí pak natáhnout ruku, utrhnout, vyrýpnout, sesbírat a dál se můžou dít jen samé zázraky.

Děláme si to doma sami 3 je domácí lékárna, drogerie, kosmetický salón a špajz, co nám roste za domem. A kromě toho také herbář. Kozlík, kostival, kakost… Zní to jako zaklínadlo. S touhle výpravnou knihou už tuhle trojku a čtyřicítku dalších bylin, keřů a stromů a) vždycky poznáte, b) vždycky najdete, protože budete vědět, kdy a kam se za nimi vypravit a c) vždycky využijete do posledního lístku, protože budete vědět, jaké mají účinky a na jakou část lidského těla jejich sílu zacílit. Budeme z nich vařit, budeme je zavařovat, budeme je nakládat do oleje či louhovat v alkoholu, budeme je sušit a budeme u toho s rodinou a dětmi tvořit herbář, který nás bude bavit.

Vyšlo 17. 10. 2018, 416 stran, běžná cena: 498 Kč
Ukázka: https://issuu.com/nakladatelstvijota/docs/delame_si_to_doma_sami_3

O autorce:
Alena Thomas objevila před pár lety možnosti a výhody výroby nejen domácí kosmetiky a založila tematicky zaměřený blog, který si brzy získal velkou popularitu. Své recepty pravidelně předvádí v různých televizních pořadech, měla i dvě série vlastního pořadu Homemade na Streamu s více než 1 300 000 shlédnutími. Během krátké doby kolem ní vznikla nadšená komunita stejně zaměřených lidí, kterým není lhostejné, co jedí, čím se natírají a jakými produkty ve svých domovech obklopují sebe i své děti. Facebooková stránka Děláme si to doma sami má aktuálně 75 000 fanoušků.

Zdroj a foto: TZ Jota

22.10.2018 - redakce