Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - V plzeňském Pivovarském muzeu proběhla soutěž o nejkrásnější perníčekÚvodník: V plzeňském Pivovarském muzeu se ve čtvrtek 20. prosince uskutečnil již patnáctý ročník soutěže o nejkrásnější vánoční perníček. Celý večer se nesl v duchu předvánoční atmosféry a výherci získali hodnotné ceny z Plzeňského Prazdroje.
 

Článek: Soutěžilo se již v tradičních soutěžních kategoriích, a to Perníkový model s pivovarskou tématikou, Tradiční vánoční perníček a Dětský perníček. Udělena byla také speciální cena poroty. Kromě tradičních a zimních motivů se do soutěže zapojila také originální díla, např. několik pivních půllitrů, lucerna s umělým plamínkem nebo dokonce Jubilejní pivovarská brána, kterou vytvořila paní Květa Patočková, která se letos přihlásila úplně poprvé. Petr Novotný, který loni zvítězil v kategorii perníkový model, se letos radoval z druhého místa.

V dětské kategorii byli odměněni hned čtyři výherci a získali společenské hry. Pro dospělé soutěžící byly připraveny hodnotné ceny v podobě dárkových voucherů do e-shopu Plzeňského Prazdroje a pivo Pilsner Urquell. Všechny překrásné perníkové kousky si lze prohlédnout až do 4. ledna přímo na recepci Pivovarského muzea. Poté se brána Pivovarského muzea na měsíc uzavře a na návštěvníky se bude těšit opět od února.

Vítězové v jednotlivých kategoriích:

Tradiční vánoční perníček:
1. místo Eva Koželuhová
2. místo Monika Steinbachová
3. místo Irena Tomášková

Dětský perníček:
1. místo Adéla Formanová
2. místo Martina Bartošová
3. místo Adéla Šopíková a Jiří DomanickýPerníkový model s pivovarskou tématikou:

1. místo Květa Patočková
2. místo Petr Novotný
3. místo Olga Štenglová
Speciální cena poroty
Monika SteinbachováCelkem se do soutěže přihlásilo 47 účastníků a porota vybírala z necelé
stovky nádherných perníčků.

 
 
 
 

26.12.2018 - Stanislav Polauf