Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Beautiful Boy (2018)Úvodník: Využila jsem možnosti shlédnout v české předpremiéře film Beautiful Boy, který vstoupí do českých kin 3.1.2019. Hlavních rolí se zhostili Timothée Chalamet a Steve Carell jako ústřední dvojice otce a syna, pod režijní taktovkou Felixe Van Groeningena. 

Článek: Vidět Steva Carella ve vážné poloze je nezvyklé, jelikož je znám spíše komediálními typy postav. Od Život podle Dana mi potvrdil, že vážné polohy zvládá a jdou mu a co víc, je uvěřitelný. Timothéea sleduji od prvních dílů seriálu Ve jménu vlasti. Ve svých pouhých 23 letech bývá svým talentem přirovnáván k tehdejšímu Leonardovi di Caprio. Takový talent se rodí jednou za generaci, ostatně nominace na Zlaté glóby to jen potvrzují. Pro mě zcela zazářil v artovém filmu Dej mi své jméno, kde byť heterosexuál, se skvěle popasoval s rolí 17tiletého homosexuálního mladíka, jež si dobývá své postavení ve světě.

Film bude ve mně ještě dlouho vibrovat. Ano - téma drog je možná prvoplánové, film je vyloženě cílen jako agitka. Inteligentní mladík, který rád a dobře píše a který si může vybrat ze šesti vysokých škol se vydá na cestu drog. Otec se mu zoufale snaží pomoci a zároveň vybalancovává spravedlivě lásku právě mezi chlapcem z prvního manželství a novou rodinou, která přes veškerou harmonii trpí tím, jak trpí nejstarší syn. Co se týče délky, film byl pravda trošku delší, ale i na první pohled zdlouhavé scény měly svůj smysl. Scénář mě několikrát překvapil. Tam, kde bych čekala typickou "hollywoodštinu", jsem byla vyvedena z omylu a vše přišlo až v jiné, nečekané chvíli. No a konec - zde je to věc nevděčná. Aniž bych spoilerovala, vše bude špatně- buď to bude moc hollywoodské, nebo naopak málo hollywoodské. Myslím, že scénář se s tím vypořádal, jak nejlépe to šlo.
Kdo vybíral soundtrack, byl Bůh. Scény hudba naprosto umocňovala. Jen jediná věc mě zarážela - holky na drogách byly maskérsky upravené dokonale, ale Timothée měl stále svou krásnou alabastrovou pleť :-D Ale co už, hoch nás rozhodně ještě překvapí!

Ústřední linkou se vine báseň Charlese Bukowského „Let it enfold you!“ a velmi doporučuji dodívat titulky do konce.

ČSFD
IMDB
TRAILER01.01.2019 - Eve Edwards