Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Startuje týden nejúspěšnějších filmů v rámci letní přehlídky BEST FILM FESTÚvodník: Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 11. do 17. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první poloviny roku 2019. Kinaři se rozhodli v době letních prázdnin potěšit své věrné fanoušky v podobě lístku do kina za jednotnou atraktivní cenu 69,- Kč za vstupenku. V červenci se uskuteční šestnácté vydání divácky oblíbené přehlídky, která probíhá vždy dvakrát do roka (zima a léto) a koná se od roku 2011.

Článek:


Program BEST FILM FESTU je opět žánrově pestrý, dramaturgy přehlídky byli sami diváci. Promítat se budou oscarové hity: nejlepší film loňského roku – oscarová roadmovie Zelená kniha či fascinující oscarový dokument Free Solo o horolezci, který sám a bez jištění zdolává skály. Na programu jsou také hudební dramata jako filmový trhák o skupině Queen Bohemian Rhapsody či životopisná dramata: Bolest a sláva mapující osudy slavného španělského režiséra Pedra Almodóvara v skvostném podání Antonia Banderase oceněného na letošním Cannes cenou za nejlepší mužský herecký výkon nebo Nikdy neodvracej zrak od režiséra oscarového snímku Životy těch druhých, který natočil strhující příběh inspirovaný životem světoznámého výtvarníka Gerharda Richtera. Diváci se můžou těšit na populární komedie: pokračování francouzské konverzační komedie Co jsme komu zase udělali? Na přehlídce je zastoupena také animovaná sekce: rodinný animovaný snímek Jak vycvičit draka 3 či dobrodružný hraný snímek Mia a bílý lev.
 
Z českých filmů uvádíme tyto divácky populární tituly: tragikomedii Na střeše s úchvatným Aloisem &Svehlíkem a Teroristku s excelující Ivou Janžurovou. Z domácích hitů nechybí hvězdně obsazená komedie Ženy v běhu či historické drama Skleněný pokoj.

Kompletní program přehlídky najdete na webových stránkách přehlídky BEST FILM FEST a na webových stránkách jednotlivých kin:

www.bestfilmfest.cz
www.kinoatlas.cz
www.kinolucerna.cz
www.evald.cz
www.mat.cz
 

08.07.2019 - Stanislav Polauf