Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Jak s pomocí internetu vytvořit příjem... aneb Jak se přestat bát!Úvodník: Buďte důslední a poskytujte hodnotu! Držte se vytyčeného, pravidelnosti, sledujte konkurenci a vyvarujte se jednoho starého omylu. „Uspět na malém trhu může jen ten, kdo dělá něco jiného než ostatní.“ A tak mne postupně obešla hrůza, která se mě držela zuby nehty a jediné, na co jsem dbala, bylo, abych proboha nikde NEOPISOVALA.

Článek: A NAJEDNOU se začnete cítit divně… něco není v pořádku. Autorka knihy Jak s pomocí internetu vytvořit pravidelný příjem za 12 měsíců totiž píše:
„Představte si, že by existovala jen jediná webová stránka věnovaná životnímu stylu. Jak fádní by byl svět!"

Obsáhnout pár slovy, co všechno obsahuje kniha, kterou lze nazvat učebnicí „Jak se postavit na vlastní nohy a vybudovat ze svého nápadu obživu“… to jednoduše nejde. Ze dvou důvodů. A pak ještě něco…
Cíl není jenom místo, kam chceme dojít. Cílem je i samotná cesta k němu. Tato poučka mi pomáhá hlavně ve chvíli, kdy si uvědomím, že jsem na ni zapomněla. Někdy věnuji tolik času starostem o cíl, o výsledky a úspěch, že zapomenu na to, jak důležitý je každý moment na cestě k nim. Každý den byste měli věnovat chvilku času a s vděčností vzpomenout na to, co máte. Pokud to neděláte, měli byste se věnovat něčemu jinému. Protože všechno co máte, máte právě teď, zrovna v tuto chvíli.“

Vaše obživa by vás měla bavit. Možná má cíl… ale ještě důležitější je, aby vás bavila cesta. Jak jsem sama poznala, především proto, že cesta se často mění, uhýbá, chodí do ní jiné nabídky a jiné směry, něco končí, něco začíná, a kdybych byla jen fixovaná na cíle, asi bych neustále trpěla pocitem neúspěchu a nejistoty. Ale když začne bavit cesta – začnete intuitivně lépe cítit příležitosti, osud vám začne víc nabízet a v podstatě si vás podnikání vede tam, kde vás chce mít – díky úspěchu.

Praktická část knihy
Velmi mne oslovila taková ta psychologicky teoretická část knihy, která ujasňuje priority a motivuje… ale nejcennější částí je ta ryze praktická. Různé metody propagace, dobré tipy pro webové stránky, pro přemýšlení o tom, jak přivést své zákazníky a dát jim i nějaké přidané hodnoty, jak tvořit příjmy s minimálním úsilím, protože spoustu toho, co děláte, se dá „zpeněžit“ i jinými než přímými způsoby. A tam už každý najde ten svůj recept, může ochutnat a zkusit cokoliv.

A dál už se musíte postarat sami. Nebo se podívat i po jiných podobných knihách. Toto je skvělý základ do začátku!

Česká podpora knihy: www.pravdielnyprijemonline.cz a originál: www.retireyoung.com.au (heslo: passion99)
Vydalo nakladatelství IFP Publishing, www.ifp-publishing.com, 2019
 Zdroj foto: nejlevnejsi-knihy.cz

29.08.2019 - Renata Petříčková