Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Koukej, bude to oukejÚvodník: Knihy stejně důvtipné jako jejich názvy. Po velmi úspěšné prvotině s názvem Mysli na nesmysly přichází nadějná spisovatelka Michaela Dočkalová s knihou druhou. Koukej, bude to oukej je stejně jako její předchůdkyně zaměřená na povídky, zejména z oblasti mezilidských vztahů – partnerské, rodinné i přátelské. 11 nejnovějších story na 293 stranách přečtete jedním dechem. Jsou zábavné i mrazivé a pozor - reálné! 
 

Článek: „Všechno již bylo odžito, všechno již bylo řečeno a s největší pravděpodobností i sepsáno. Proč byste si tedy tuto knihu měli přečíst? Protože se týká i vás. Nás. Všech,“ píše v úvodu autorka, která je zároveň tvůrkyní blogu www.businesscoffee.cz, kde některé z povídek také publikovala. „Ačkoli jsou povídky fiktivní, často mi lidé píší, jak to, že znám jejich příběh. Stává se mi, že se dokonce trefím i do stejných jmen. A to mám pak opravdu radost, protože vím, že jsou moje povídky ze života.“

Kniha je ideální pro všechny, kteří se rádi začtou. Dialogy mají spád. Hrdinové se dostávají do spletitých vztahových situací, ze kterých někdy není návratu. Většina povídek se odehrává v Praze. Pokud tedy hledáte knihu na volný víkend, Koukej, bude to oukej je tou správnou volbou.
Co je ovšem obdivuhodné, knížka mladé, talentované spisovatelky vyšla bez podpory velkých nakladatelství. Stejně jako knížku první si ji autorka vydala sama. „Už u první knihy jsem si uvědomila, že nechci text poslat do žádného nakladatelství. Chtěla jsem si o všem rozhodovat sama, od prvního do posledního momentu,“ říká Michaela, která také vede kurzy o tom, jak si knihu vydat sám. Obálku vytvořil přítel Michaely Petr Kučera, ilustrace jsou dílem Lenky Hradecké.
Koukej, bude to oukej seženete za 340 Kč v e-shopu http://eshop.businesscoffee.cz/eshop-businesscoffee-cz/koukej-bude-to-oukej/ a v distribuční síti knihkupectví KOSMAS. 
Další informace o knize: https://www.businesscoffee.cz/2019/06/18/vychazi-ma-druha-knizka/


O autorce
Michaela Dočkalová (1989) vystudovala mezinárodní vztahy a žurnalistiku. Pracuje jako novinářka. Píše od roku 2009. Před dvěma lety založila dva blogy businesscoffee.cz, na kterém zveřejňuje své povídky, a dailycoffee.cz, jenž se zaměřuje zejména na kulturu. 

 04.09.2019 - Aneta Šimonková