Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Prima dárek pro nejmenší: Jak zvířátka chodí spátÚvodník: Roztomilé leporelo s příjemnými, jednoduchými verši a povídání o zvířátkách, která se chystají ke spánku. Knížečku vhodnou k listování právě před usnutím připravilo pro naše nejmenší nakladatelství Kazda a troufám si říct, že se velmi povedla.

Článek: Šestnáct pevných stran, které jsou odolné dětským nenechavým ručkám a zároveň jsou pro děti dostatečně barevně podnětné. Doporučený věk malých "čtenářů" je 18 měsíců, texty jsou krátké a obrázky plnobarevné.

Každá dvoustrana vypráví o uspávacím rituálu jednoho zvířátka. Čtyři řádky se dvěma verši. Postačující délka, jednoduchá slova se zklidňujícím textovým obsahem. Před spaním zcela účinné. Přečtené budete mít v podstatě za pár minut, což je ovšem tak akorát, aby se navodila ta správná atmosféra. Obrázky dávají další prostor k prohlížení a povídání.

Měsíc ti jistě poví rád
o tom, jak zvířátka chodí spát.
Přitulí se, zavrtají,
hned se jim očka zavírají.


Něžnost slov podtrhuje jemnost obrázků, vše báječně ladí. "Jak zvířátka chodí spát" je rozhodně naprosto ideální knížečka pro nový rituál před spaním.


Jak zvířátka chodí spát
Marina Rachner, Anne-Kristin zur Brügge
nakladatelství KAZDA vydalo r. 2019
knihykazda.cz

 

30.11.2019 - Renata Šindelářová