Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Barevné jarní koncerty - přijede i Jamie CullumÚvodník: Pořadatelská agentura festivalu Colours of Ostrava se v zimním období nechoulí pod peřinu. Pouze přemisťuje akce na uzavřená koncertní pódia a na jaře přináší hned několik slibných momentů… Je libo Alice Merton, Seasick Steva, 5K HD nebo květnový koncert Jamieho Culluma v O2 universu?

Článek: Kanadsko – německá písničkářka Alice Merton se po roce vrátí do Prahy, po úspěšném vystoupení na Colours of Ostrava a vyprodaném paláci Akropolis se tentokrát 21.2. 2020 objeví  v Retro Music Hall. Ačkoli je hit No Roots, vypovídající o jejím dosavadním nomádském způsobu života, všeříkající, v Čechách už zakořenila poměrně úspěšně…

Američan žijící v Norsku Seasick Steve do Prahy v březnu přiveze své nové album. Ponese jméno Underway a rytmus dřevního country punk blues okoření i jeho vlastnoručně vyráběné kytary, banjo a především pak jeho syrový hlas. Vystoupí 25. března v Lucerna Music Baru.

Do třetice všeho dobrého do Jazzdocku zavítají rakouští 5K HD a představí své druhé studiové album High Performer, vyznačující se směsí chytlavého popu a hudebního experimentu. Úvodním singlem alba se stala píseň Crazy Talk. Jazzdock je přivítá 19. února 2020.

 

Jako lahůdku přinese Colours Selection v květnu vystoupení Jamieho Culluma. Britský zpěvák a klavírista, který dovede předvést skutečnou show, předvádí klikatou cestou od jazzu k popu a klidně zase zpět. Dokáže bubnovat i na piano, beatboxovat, skákat z piana na podium, Sinatra v teniskách jméno mé. Jeho nová deska se jmenuje Taller a přijede ji do O2 Universa představit 12. května 2020.

Další informace o akcích najdete na webu coloursselection.cz.Fotografie: Hanna Fasching, Danny Jungslund, Colours Selection
 
 

03.12.2019 - Pavla Hložková