Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Hravé čtení pro školáka: gamebookÚvodník: Gameboků pro školáky není na knižním mnoho, a tka když se objeví další, je to vždycky vítáno. Čtení kombinované s luštěním je pro malé školáky ideální, stává se totiž zábavou. Vojta s Klárkou přichází potěšit malé čtenáře již podruhé, tentokrát spolu prožijí dobrodružný výlet do minulosti, když pátrají po pokladu svatého Václava a s  pomocí trochu bláznivého vědce Alexe cestují do doby knížete Václava, císaře Karla IV., krále Jiřího z Poděbrad, císařovny Marie Terezie a T. G. Masaryka.

Nová interaktivní kniha Tajemství pokladu svatého Václava volně navazuje na příběh Ztraceni v rudolfinské Praze. Autorkou gamebooku je Renata Šindelářová, o ilustrace se postaral Libor Drobný. Vydalo nakladatelství Portál.

Článek: Děti se nejenže snaží svatováclavský poklad najít, ale stanou se i jeho opatrovníky. Společně s Vojtou a Klárkou se prostřednictvím odkazů v knize mohou strážci pokladu stát i všichni čtenáři, kteří správně rozluští zašifrovanou zprávu a posbírají všechny klíče, kterými pak poklad uzamknou a uschovají na tajném místě.

Kniha kombinuje čtení s luštěním. Každá kapitola je ukončena logickým, matematickým, jazykovým, postřehovým či jiným úkolem, který děti odkáže na pokračování v příběhu. Na některých místech se čtenáři mohou i samostatně rozhodnout, jak by dle nich měl příběh pokračovat. Jde tedy o knihu v pravém slova smyslu interaktivní. Děti si tak bystří hlavu i vlastní úsudek a navíc se nenásilnou formou dozvídají informace ze života našich předků.

Kniha je určena především pro děti od 9 do 13 let. Doporučeno jako doplňková školní četba.

Šindelářová Renata, Tajemství pokladu svatého Václava
(volné pokračování Ztraceni v rudolfinské Praze)

Nakladatelství Portál, vydáno 2019
Prodejní cena 199 Kč

Objednávejte u knihkupců, v nakladatelství Portál nebo s podpisem přímo u autorky: www.literarnistrom.cz
 
 

Zdroj foto: pixabay.com, literarnistrom.cz

05.12.2019 - redakce