Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Na vlně jazzu, blues a VltavyÚvodník: Vltava v Praze zatím nezamrzla, šumavské ledy tají a Váš jazzový přístav, jak si přezdívá pražský klub Jazzdock na levém smíchovském břehu, i v zimě svým programem zahřeje každého posluchače inklinujícího jen trochu k tomuto žánru…

Článek: Během lednových akcí je k mání historicky úplně poslední koncert Mezcla Orquesta s kubánskou zpěvačkou Tandou 18. 1., pohybující se na vlně latinsko-amerických rytmů, či španělského kvartetu Las Migas.

Představí se i plzeňští Five Rivers Blues Band (na fotografii), kteří hravě zvládnou blues-rockové a soulové standardy od Jimiho Hendrixe až po The Meters (22. 1.).

Lednové velkolepé zakončení představuje koncert Dominica Millera, známého ze spolupráce se Stingem nejen na skladbě Shape of My Heart  (25. 1.), a zpěvačky Ghalie, která na turné vyjíždí přímo z New Orleans,  krytá jednou z nejsilnějších bluesových kapel „The Mama´s Boys“. Energická zpěvačka se v Čechách představí vůbec poprvé, a to 24. ledna.

Více informací viz: www.jazzdock.cz
Zdroj fotografií: Jazzdock

 


 

16.01.2020 - Pavla Hložková