Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - ZtroskotáníÚvodník: "Kdo lže, ten krade a pak visí. Kdo lže, ten vždycky ublíží si. Lež je šminka, která hyzdí tvář, lež je účes, který nesvědčí. Ať podívá se do zrcadla lhář, ať se sám o tom přesvědčí!"

Článek: Přestože úvodní úryvek jste určitě poznali - kdo by nepoznal Nezvalovu slavnou Manon Lescaut? - k téhle knize se přímo nabízí...

Nejspíš to nejde vyjádřit líp, ale stejně... Lžeme, podvádíme, obelháváme druhé i sami sebe, namlouváme si, že nelze jinak - ale koho nejvíc klameme? Ty druhé nebo sebe?

Kniha o přetvářce, o lžích, které vám přerůstají přes hlavu, o tom, jak se vám život může změnit v jediném okamžiku, o rozhodnutích, která nemůžete změnit a o nichž netušíte, že vás ovlivní na celý zbytek života. O lásce, něze, vášni, o pochopení, důvěře, o bolesti. O všem, co skrýváme v srdci a o čem nemluvíme. Příběh lidí, kteří se neznali, ale museli se spolehnout jeden na druhého, museli spolu žít v podmínkách, které si my zhýčkaní dobou vlastně neumíme ani nechceme představit. Příběh, který se možná stal a možná si ho jen kdosi vymyslel, ale který před vámi ožije a bude vás nutit neustále obracet stránky, abyste už věděli...

Příběh o tom, že být lidmi je možná stejně těžké jako bojovat - ať už o zachování si zdravého rozumu, hrdosti, lidskosti, nebo jen prostě přežít. O vině, kterou si v sobě neseme a která nás nikdy neopouští. O pochybnostech. Příběh, který ve vás vzbudí spoustu otázek, protože: Co se tam vlastně tedy stalo? A i když už tušíte, stejně vás podebere a semele - tak jako mě. Konec byl možná nereálný, ale to nemění nic na tom, že mě dokázal rozbít.

Je to totiž především příběh o síle člověka, přátelství, víře a lásce - lásce, která má mnoho tváří. Takže: Proč ne? ;)

Je horší tonout v oceánu nebo se utápět ve lži?

Co myslíte? To nechám na vás...

Emily BLeeker, Ztroskotání, Motto 2017
Foto obálky: knihydobrovsky.cz

 

31.03.2020 - Radka Zadinová