Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - MJ Cullinane: Havraní tarotÚvodník: Havraní tarot má zvláštní energii a kouzlo okamžiku. Moc nejásá, není barevný a při chvilkách s ním strávených budete často jako užaslý poutník uprostřed pustiny. Silná zjevení, silné obrazy, informace souvislosti budou mít v té pustině a naprosté tichosti příjemného osamění volnou cestu do vaší mysli. Moudrost havranů… jaká vlastně je?

Článek: imořádně mne zajímalo, jak autorka havrany vnímá. A nemýlila jsem se. Žije v oblasti, kde se to jimi jen hemží a taková životní kulisa nenechá citlivou duši nedotčenou. A k mystice havranů píše:
„Havraní energie je mocná a mystická. (V některých kulturách mají pověst iluzionistů schopných proměňovat se a brát na sebe podobu jiných zvířecích a lidských bytostí.) Nikdy nezapomenou ničí obličej, a když projevíme zájem, můžeme s nimi navázat velmi zvláštní, až oduševnělé spojení….“

A to se vám přihodí i s kartami: navážete silné oduševnělé spojení
To ticho. A pochopení. Ale i otázky, které jsou skryty pod těmi, na které se ptáte. Úžas nad budoucností, stejně jako smutek nad pochopenou minulostí – emoce, které tyto karty vyvolávají, jsou různé. Základ karet vychází z Rider Waite tarotu, takže můžete vykládat hned, symbolika je podobná té klasické. Ale přesto byste to někdy na první letmé pohlédnutí nepoznali. Tak silný najednou může být výjev, že přestanete hledat klasický význam a plně se ponoříte do obrazu, který chvíli připomíná ilustraci v pohádkovém příběhu, chvíli v něm hledáte skryté za barvami a symboly. Mnohé detaily  získávají význam až v pospojovaném příběhu celého výkladu.

Je-li ve výkladu důležitá stabilita, můžete věnovat víc pozornosti všemu, co je v dolní části karty. Chcete-li rozlet, dívejte se na nebe na kartách.

A ještě zajímavější jsou obrácené významy….

Popis této pozice je v knížečce jasný a rozhodně stojí za to probrat se kartami ve všech směrech a brát tyto pozice v potaz, najednou všechno bude barvitější. A to i ve chvíli, kdy jinak na obrácené pozice nehrajete. Zkuste to – tady se to vyplatí. I obrázky jsou v obrácené pozici jiné, skryté úhly se vysypou jako mozaika a najednou je vidět něco úplně jiného!

A co je ještě zajímavé, seřazení karet. Od nejvyšší k nejnižší, což přináší nezvyklou příchuť pokory, vývoje směrem k zárodku úspěchu. A to při jednorázovém pročítání knížky nese uvědomění naplněná vděčností a sebeláskou.

Autorka karetní sady:  MJCullinane je spisovatelka, malířka, matka a milovnice všeho magického. Z obtížné životní situace vyšla jako úžasná umělkyně, což dokládá i cena CARTA 2019 za nejlepší a nejkrásnější tarotové karty. Zamilovat se do života je ten nejkrásnější dar.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2020, www.synergiepublishing.com

  20.06.2020 - Renata Petříčková