Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - FOTOPOSTŘEHY z výstavy hortenziíÚvodník: Zastavily jsme se s kamarádkou v Zuschendorfu, zámečku ležícím kousek za Ústím nad Labem, jenom už na německé straně. Na zámecké zahradě tady každoročně probíhají květinové výstavy. Přes léto se můžete až do začátku října pokochat krásnými hortenziemi a stálou expozicí různých bonsají. Je to nádherná podívaná, i když letos kvůli covidu omezená na vnější prostory zahrad. V jiných letech bývá návštěvníkům k dispozici i nádherně nazdobený vnitřní prostor zámku.

Článek: Naším hlavním cílem byly samozřejmě hortenzie. Nádherné svou rozmanitostí - a to i přes převažující růžovou barvu, ohromující svou velikostí květů, některé stydlivě nakvetlé, jiné se deroucí na slunce v největším rozpuku a jiné už dojemně odkvétající... 
Ke kochání jsou ovšem také bonsaje, břečťany a vůbec celý prostor zahrady, kde se najde spousta hezkých zákoutí. Je fajn si tu posedět a chvíli jen tak rozjímat, což se nám sice podařilo, ale nejspíš jen díky malému počtu návštěvníků - vše má své výhody i nevýhody a hodně lidí je holt jindy daň za ty nazdobené vnitřní zámecké prostory.Každopádně pokud jste, stejně jako já, milovníkem květin, zkuste někdy botanickou zahradu v Zuschendorfu navštívit. Věřím, že nebudete zklamaní. Na jaře zde třeba bývá výstava kamélií.

Web Zuschendorf
 

31.08.2020 - Renata Šindelářová