Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Bon Jovi právě vydali očekávané album 2020Úvodník: Poté, co byli nuceni zrušit své světové turné a pozdržet vysoce očekávané album, legendární kapela Bon Jovi desku s názvem 2020 vydává právě nyní. Album 2020 je o náročném a klíčovém volebním roce, který spojuje celou Ameriku, o pandemii, která mění svět, a také o události úmrtí George Floyda a následných národních hnutí za rasovou rovnost. Bon Jovi si uvědomili, že se o tomto roce dá říci ještě mnohem více, a tak z domácího studia nahráli další dvě písně American Reckoning a Do What You Can, které přidali do již hotového alba. Tím se stalo dílo kompletní. 

Článek: "Jsem svědkem historie," řekl Jon Bon Jovi. 
"Věřím, že největším darem umělce je schopnost používat jeho hlas, aby promluvil k tématům, která nás dojímají," doplnil.
 
Známý svou rozsáhlou filantropickou prací, Jon strávil počáteční karanténní dny a týdny tím, že pomáhal nakrmit potřebné v jeho JBJ Soul Kitchen Community Restaurant v Red Bank, NJ. Pracoval na myčce nádobí, kde byl se svou ženou Dorotheou vyfotografován a následně zveřejněn na sociálních sítích s titulkem 
"If You Can't Do What You Do... Do What You Can."
 
To se stalo Jonovi inspirací, a nakonec z toho vznikla píseň, k níž navíc pomohli fanoušci. Ty totiž Jon vyzval, aby mu napsali své verše a odvyprávěli svůj příběh. Jon zazpíval první sloku, refrén a pokračoval v přijímání tisíců fanoušky vytvořených veršů a srdcervoucích i srdceryvných reakcí s hashtagem #DoWhatYouCan.
 

"Žádná kapela nevzbudila více empatie, nevyslovila pocity nejistoty a neuklidnila fanoušky jako rockeři z Jersey v prvních týdnech vypuknutí epidemie." 
Napsal o kapele americký Deník USA Today. 

Zdroj: www.universal.cz
 

06.10.2020 - Aneta Šimonková