Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Katherine Woodward Thomas: Otevři se lásceÚvodník: Záchranný kruh pro srdce. Ta milovaná snaha otevřít se lásce, partnerství nejen s někým milovaným, ale především partnerství sami se sebou - tato snaha nyní přinese výsledky, protože máte v ruce knihu, která vám poklade ty správné otázky, díky nimž naleznete svou hodnotu.
A tu potom nalezne ten správný  partner.

Článek:
 Kniha obsahuje 49 lekcí, 49 postupně se rozvíjejích témat, která je dobré si v sobě zpracovat.
Ano, za těch sedm týdnů můžete najít partnera svých snů. I autorka sama si prošla podobným procesem, než tedy spatřila zlato v něčem, co bylo jen kousek vedle ní. A principem vyrovnaného vztahu je vyřešení všech bolestivých reakcí na vnější život.
S tím souhlasím.
A jak kniha funguje v praxi?
Jsem v tuto chvíli u 20. lekce a mé dojmy: Bonusové úkoly, které se mi toho dne nehodily, jsem si napsala na lísteček a vlepila do notesu. Plnila jsem je pak v jiné, vhodnější dny.
Stejně tak úkoly, které jsem toho dne nezvládla (například vcítit se do role milované ženy) jsem si odložila a pokračovala dál. O pár lekcí dál jsem již tento úkol zvládla – o to větší byla radost.

Ano, a právě radost ze sebe samé je tím, co u tohoto kurzu Otevři se lásce, zažívám.
Co zažijete? Rozvod s Bohem askeze, chudoby, krutosti – no kdo jiný by vám vtloukl víru, že si nic nezasloužíte a jste hnusní a už vůbec si nezasloužíte lásku?
Podíváme se na sliby, které jsme dali sobě samým, napravíme to, čeho se na nás dopustili rodiče, pochopíme závislost na negativních pocitech. Je toho mnoho a autorka nám vše postupně odkrývá v přesně citlivě zvolených okamžicích.

Je fajn si knihu nejprve přečíst celou, ať víte, do čeho jdete.
A pak si jít kapitolu za kapitolou, den za dnem – a otvírat se sami sobě.
Nakonec, jsem v polovině, ani ne… ale už vidím a hlavně cítím, že jsem mnohem lepší člověk než jsem si o sobě myslela.

„Často si nedovolíme vytvářet láskyplné, šťastné vztahy, protože být opravdu milován a oceňován druhým člověkem není součástí naší identity. Sami sebe vnímáme na základě zranění nebo událostí, z nichž jsme si vyvodili, že nejsme hodni lásky a musíme zůstat sami.“O autorce:
Katherine Woodward Thomas je celosvětově uznávaná manželská a rodinná terapeutka. Svou praxi terapeuta a lektora dovedla na mistrovskou úroveň. V součastnosti trénuje a vzdělává terapeuty, kouče a experty zabývající se osobními vztahy po celém světě. Jejími tréninky a kurzy prošly statisíce lidí. Katherine je také autorkou bestselleru Rozcházení (český překlad, Jan Melvil, 2020), která byla nominována na cenu za knihu pro lepší život.
Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, SE, 2020, https://www.synergiepublishing.com/cs/shop/knihy/umeni-milovat/000504_otevri-se-lasce.php
 

 01.12.2020 - Renata Petříčková