Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Joe Dispenza: Probuďte své božstvíÚvodník:
Jak se osvobodit od minulosti vyladěním svého těla na novou mysl? To je hlavní myšlenka této knihy a hlavní úkol, který na čtenáře čeká. Kromě toho se naučíte, jak lidský mozek funguje, už v průběhu čtení se o některých pravdách na sobě samých přesvědčíte, a hlavně – ať vám to bude trvat měsíc, tři, rok, dva a x přečtení této knihy, nevzdáte se. Tak chytlavý je obsah. Tak přesvědčivý.

Článek:
Co všechno vás autor naučí?
Naučí vás tvořit si svou vizualizaci lepšího života a proč je to důležité? Potřebujeme procítit ten pocit, TO… Vlastně tu je bezpočet metod, které jsou tak moc logické a spojené s přirozeným fungováním našeho těla, chemií v mozku, že si vybere každý a každý si už v průběhu čtení této knihy může leccos zkusit. Leccos si dokonce tělo zkusí samo, jako se to stalo mě. Tak sugestivní popisy tu najdete. Stejně ale musím říci, že si mne autor získal definitivně tím, co je spíše smutné přiznat – dokonalým popisem toho, jak život funguje, když vůbec nefunguje a všechno v něm je špatně.
Meditace není jen o uklidnění
Zprvu je samozřejmě každá sekunda meditace o zklidnění mysli a už jen to je samo o sobě báječným zážitkem. Ale autor nás v každé další kapitole vede dál a dál, chce, abychom si více dokázali představit svůj budoucí život. A meditace se postupně stává prostředkem, který v nás posiluje vyrovnané pocity a posiluje vyzařování. Následně v nich také prožíváme svou budoucnost, abychom se naučili ji cítit. Mimořádně zajímavé je potom zpracovávání a prociťování energie v energetických centrech.
Jak to říci zkráceně? Máme tuto energii všichni, však si zkuste v tuto chvíli stáhnout půlky, pánevní dno. Pocit, který tento fyzický cvik vytvoří lze snadno s nadechnutím natáhnout podél páteře až k hlavě. Funguje to? Pokud cítíte náznaky, pak jste připraveni pro další cvičení s těmito pocity, které uzdravují a uklidňují.
Tvoříme svou budoucnost. Protože tvoříme své emoce a myšlenky. Jaké jsou – takový je náš život.
A pokud nevěříte, udělejte si malou inventuru toho, jak se vám žije a myslí: jak se vám žilo a myslelo v dobách, kdy jste na tom byli lépe/hůř.
Joe Dispenza má v rukávu nejen úžasný návod na život, ale také dvě silná esa, která vás přesvědčí: vlastní neurovýzkumy a zkušenosti z různých workshopů, ale také jednoduché popisy situací, které všichni známe a které jsou lákavou ochutnávkou toho, že takhle to opravdu funguje.
O autorovi:
Dr. Joe Dispenza je uznávaný odborník v oblasti neurovědy, svou práci podporuje nejen již známými výzkumy, ale se svým týmem a bezpočtem žáků provádí výzkumy vlastní. Nabízí nám v této u nás nikoliv jediné knize, úžasné nástroje, které nás zavádí do zcela jiného vidění svého života – někdo tomu říká vesmír, někdo kvantový svět.
Vydalo nakladatelství Anch Books, 2020, www.anch-books.eu
 19.12.2020 - Renata Petříčková