Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Na křídlech jazzu a flamenca v JazzdockuÚvodník: V druhé polovině léta už je pražský klub Jazzdock, umístěný na levém břehu Vltavy, v plném rozjezdu, po covidové pauze zažil plejádu koncertů kapel zvučných jmen jako Laco Deczi a spol., Lagrima, Yvonna Sanchez band či Tonya Graves. Srpen pak zakončí festival Ibérica sérií několika akcí…

Článek: Jako první se v rámci festivalu představí Emilia y Pablo, a to 19. srpna v 18 hodin. Jedná se o chilské duo žijící v Madridu, které jedinečným způsobem spojuje latinskoamerický folklór, flamenco a scénické umění. Tím, že propojují různé umělecké prvky, odstraňují jejich kulturní hranice. Svou živou show představili v Berlíně, Barceloně, Marseille a Madridu, aby se vrátili do svého rodiště, Santiaga de Chile.

V ten samý den od 21 hodin Vltava ještě více zmodrá díky kapele Yo Soy Indigo, jejíž tahounkou, zpěvačkou, skladatelkou i kytaristkou je Emily Thiel z Connecticutu v USA. Její podmanivá a osobní textová tvorba je pozdvižena brilantním vokálním výkonem a pozoruhodnou souhrou ostatních členů. Sami svůj styl nazývají jako „freak-folk-jazz“.

Ve čtvrtek 26. srpna od 18 hodin rozvibruje prostor Jazzdocku Das Kollektiv. Toto rakousko-kolumbijské duo zosobněné flétnou a akordeonem čerpá především ze svých rozdílných kulturních kořenů. Pohybují se mezi argentinským tangem, jazzem, objevují se i moderní prvky současné hudby. Nekonečnost svého hudebního propojení již představili prvotinou Timeless, na koncertě však zazní především skladby z druhého alba Plátano.

A i v září se bude v Jazzdocku na co těšit, protože na jeho prknech se rozvlní Lanugo, Cyrille Aimée
Dan Bárta & Robert Balzar Trio a mnozí další… Posuďte sami na www.jazzdock.cz.16.08.2021 - Pavla Hložková