Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Pro (č) umění? v Atriu na ŽižkověÚvodník:

Proč umění? Pro čumění? Musí být umění vždy krásné? Smí se v galerii smát? A co to znamená, když někdo má umělecké střevo? Nová výstava v galerii Atrium na Žižkově vezme od 19. dubna až do konce září návštěvníky do zákulisí umělecké tvorby a odpoví jim na otázky, které si roky pokládali (nebo je na ně vůbec nenapadlo se zeptat), a představí díla významných českých a slovenských umělců současnosti.

 Článek:

Poprvé bude například vystaven model Davida Böhma a Jiřího Franty z knihy Město pro každého. Kurátor Fuczik vybral i objekty od Krištofa Kintery, Kakalíkovy kresby, ale k vidění bude také práce Daniely Krajčové a mnoho dalších. Výstavní projekt startuje vernisáží v úterý 19. dubna od 18 hodin a bude otevřena až do 25. září.

 

Na rozdíl od mnohých jiných výstav se na Pro (č) umění budou návštěvníci moci k uměleckým dílům přiblížit, vstoupit s nimi do interakce a stát se součástí expozice. Výstava bude bavit děti i dospělé. Doplní ji bohatý doprovodný program ve formě výtvarných workshopů, setkání a debat s umělci, lektory i teoretiky. Nedílnou součástí projektu je také komplexní edukační program pro mateřské, základní i střední školy.

 

Expozice vychází ze stejnojmenné publikace, za níž stojí vzdělávací platforma „Máš umělecké střevo?“, a vznikla ve spolupráci se Slovenskou národní galerií. Atrium na Žižkově spravuje příspěvková organizace Městské části Praha 3 Za Trojku.

 

Kurátor: Fuczik

Vystavující umělci: David Böhm, Jiří Franta, Krištof Kintera, Eva Jiřička, Kakalík, Daniela Krajčová, Aleš Novák, Rafani a Lucia Sceranková

 

Galerie Atrium na Žižkově (Čajkovského 12, Praha 3)
ST – NE od 14.00 do 19.00
Vstup zdarma 07.04.2022 - redakce