Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Yasmin Boland: Magický MěsícÚvodník: Konstelace a fáze Měsíce mají nesmírný vliv na náš každodenní život. Můžeme v nich ale najít podporujícího a věčného přítele, protože měsíční vlivy jsou jako každodenní menu. Stále stejné, lehce předvídatelné, ale pokaždé okořeněné něčím jiným.

Článek:

Když se objeví tato karta, měli byste provést bilanci. Kam jste dospěli a kudy se chcete ubírat dál? Energie novoluní značí nový začátek a energie Panny vypovídá o tom, že by tento restart měl být dobře organizovaný a brilantní svou jednoduchostí. Panna v sobě má také výrazný aspekt péče o zdraví, a pokud se tedy necítíte dobře, měli byste se zaměřit na svou životosprávu.

Naladit se na energii tohoto novoluní půjde přes nastavení zdravé ranní a večerní rutiny. Máme věnovat pozornost tomu, co se pomalu na obzoru zlepšuje, co vnímáme, co vidíme ve zlepšujícím se světle! Zdá se, že to bude trvalejšího charakteru. Máme být obecně zaměřeni na detaily, pokud chceme být úspěšní. Je to trošku pedantská karta, ale v tuto chvíli se to vyplatí!

Karta značí také příchod hojnosti, ačkoliv nám také ukládá dát si život do pořádku. Důkladný úklid.


Tak to je namátkou jedno z malých čtení, které si můžeme s Magickým Měsícem přečíst. A to buď přesně na tu úplňkovou, novovou nebo zatmělou  Lunu v Býku, Blížencích nebo v jakém koliv jiném znamení. Autorka také rozebírá couvající i dorůstající měsíc, různé vzácné konstelace a vůbec, dá se říci, že i když nebudete hrát na náhodné tažení karet, ale půjdete přesně podle toho, co ukazuje kalendář a nebe samotné, zažijete úchvatné dobrodružství.

A dočkáte se rad, které jsem jako ukázku vložila výše.

Jak v praxi takové karty použít?
Můžete vypozorovat, jestli na vás tyto vlivy působí?
Jak jsou v souladu s tím, co se píše na kartách?
Ocení je také příznivci astrologie, protože minimálně v dobrém základu se také astrologických archetypů karty týkají.

A vůbec, lze si s nimi hrát. A když na to přijde, lze se jimi řídit. Protože proč ne. Protože odhalují silné stránky každého období a zároveň nás varují před slabinami, které tato která časová oblast přináší. A je dobré si dát pozor.

Yasmin Boland, Magický Měsíc
Kniha a 44 karet, ilustrace Nyx Rowan
Vydalo nakladatelství Synergie, 2021


 

 04.05.2022 - Renata Petříčková