Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Tip na výlet: Navšte pivovar RadegastÚvodník: Radegast patří k nejznámějším symbolům Moravskoslezského kraje – řeč je o staroslovanském bohovi slunce, ohně, úrody, sklizně a pohostinnosti, jehož majestátní socha stojí mezi Pustevnami a Radhoštěm. A samozřejmě také o legendárním, správně hořkém pivu, kterému dal jméno. Zajímá vás, proč je pivovar pojmenován právě po tomto mýtickém bohovi? Chcete se dozvědět více o historii i současnosti výroby piva v podhůří Beskyd? Pak se vydejte na prohlídku jednoho z nejmodernějších pivovarů v České republice, pivovaru Radegast v Nošovicích u Frýdku-Místku.
 

Článek: Základní kámen byl v Nošovicích položen v roce 1966, první várku piva uvařil sládek Jaromír Franzl o čtyři roky později. Dvouhodinová prohlídka začíná v Návštěvnickém centru – Radegastově svatyni, kde se seznámíte s historií pivovaru, varním procesem a vším, co značka Radegast nabízí. Poté uvidíte varnu zakladatele pivovaru Jaromíra Franzla, kde ve speciální nádrži žijí pivovarští pstruzi a hlídají kvalitu vody z řeky Morávky, projdete stáčírnu lahví i plechovek, centrální sklad, v pivovarských sklepích se podíváte, jak pivo zraje a dokvašuje. Prohlídka končí ve vyhlídkové věži s orosenou sklenicí zlatavého moku a idylickým výhledem na panorama Beskyd.  
Online prodej vstupenek na prohlídku pivovaru Radegast (220 Kč / osoba) zde: https://tickets.prazdroj.cz/prohlidka-pivovaru-radegast
Více informací: www.radegast.cz

Kontakt:
Pivovar Radegast
739 51 Nošovice
www.radegast.cz
+420 558 602 566
exkurze@radegast.cz

Zdroj: 2media.cz s.r.o.
 

20.05.2023 - Aneta Šimonková