Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - S vůní vánku po heřmánkuÚvodník: „ Vrků, vstávej Aničko, dávno vyšlo sluníčko.“

Článek:

Herec Luděk Munzar, když se mu narodila vnučka Anička, zapomněl na trápení světa, odhodil daleko za sebe všechny problémy a chmury a posadil si ji na kolena. Začali si broukat, vyprávět, zpívat, rýmovat. A právě z tohoto láskyplného souznění vznikla knížečka rýmovaček pro milovanou vnučku. I když literární kritik by nejásal, vše vynahradí hluboký cit, jenž vedl při psaní ruku milujícího dědečka. A o to jde především.

Trošku naivní, kostrbaté veršíky půjdou dětem takříkajíc do pusy, polámou si jazýčky na kombinaci obtížných hlásek. Při předčítání si se svými nejmenšími užijí i jejich dospěláci. A že to není jen tak obyčejná knížka, zjistíte, když ji otevřete. Tu zaštěká pejsek, zamňouká kočička, babička si odpočine v houpacím křesle, zaštěbetají ptáčci a ze slziček vyroste růžička.

To vše, a mnoho dalšího, nakreslil malíř a herec v jedné osobě, Miloš Nesvadba. Dokonce ponechal vždy jednu stránku nevybarvenou, aby děti mohly vyzkoušet své malířské dovednosti.

Knížku, již vydalo nakladatelství Mladá fronta, za účasti velkého množství drobotiny pokřtili oba autoři 14. března 2006.

Zdroj fotografie v úvodníku: mf.cz17.03.2006 - Jindřiška Kodíčková