Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Cesta pode ŠifryÚvodník: Cestovatelův zápisník ke knize Šifra mistra Leonarda Kniha je originální knihou, kterou si napíšete převážně sami. Vlastně napůl kniha, napůl zápisník. Vybízí k tomu, abyste si zahráli na spisovatele a detektiva. Stačí dopsat prázdné stránky.

Článek:

 

 

Fenomenální úspěch knihy Dana Browna podnítil vydání dalších „doprovodných“ publikací s více nebo méně chytrými nápady svých autorů. Myšlenka vytvořit podle knihy cestovatelský deník se stala možná jen jednou z nich, možná představuje první kousek z řady budoucích „instantních“ cestopisů. Moderní člověk západního světa totiž rád trochu dobrodružství, ale bezpečného a bez námahy. Místo aby si původní knihu vzal k ruce a sám si sestavil itinerář, bez ohledu na to, jak spekulativní dílo Dana Browna je, dostane popis cesty ušitý na míru tak, aby vůbec netápal. Chyba? Nedokážu to odhadnout. Mít příslušné finanční i časové možnosti a horoucí zájem vyrazit po stopách Šifry, asi by mi zápisník posloužil opravdu jen jako základ pro daleko rozsáhlejší výpady.

Na druhou stranu pro toho, kdo takovou cestu vykonat nechce nebo nemůže, je to vynikající doplněk, zejména pokud vlastní první vydání Šifry bez jakéhokoliv obrázku. Tady jich najde dost a dost. Přiložená stolní hra „Cesta za svatým grálem“ je doslova roztomiloučká a rozhodně nápaditější než třeba obyčejné "Člověče, nezlob se". Jen těch příznivých políček by mohlo být o něco víc. Poměrně vysoká, ale nákladům odpovídající, je i doporučená cena – 299,- Kč (v nakladatelství Columbus ji objednáte za 279,- Kč). Zvláště když uvážím pěkné a robustní provedení hrací desky a přiložení figurky a kostky. Doslova svádí k tomu hned začít hrát.

Publikaci "Cestovatelův zápisník ke knize Šifra mistra Leonarda" vydalo nakladatelství Columbus.

Zdroj fotografie: www.knihy.columbus.cz31.05.2006 - Jitka Lenková