Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Se čtyřicítkou na krkuÚvodník: Ráno jste se probudila a při pohledu na kalendář jste zjistila, že právě dnes slavíte čtyřicáté narozeniny, tedy vlastně máte pocit, že ani není na tom slavit co. Děti odrůstají, manžel chytá druhou mízu a bez barvy na vlasy se už neobejdete a přitom zasněně vzpomínáte na svou blonďatou hřívu krásných dvaceti let. V podstatě těch důvodů k neradosti byste našla tisíc. A tím pádem i slušnou zásobárnu zdrojů k depresím. Pravdou zůstává, že přibývající vrásky nelze zastavit, ale rovněž platí oblíbené - člověk je tak starý, na kolik se cítí.

Článek: Pokud ani vlastní pozitivní myšlenky nepomohou, v dostatečném předstihu vyžádejte od rodiny právě ke čtyřicátinám knihu Je mi... 40. A co má být? Ne, nečekají vás v ní rady, jak si udržet linii, mladistvý vzhled a sehnat skvělého a mladého milence. Nečekejte ani pětisetstránkový román líčící strasti americké milionářky, s níž se právě rozvedl manžel. Tato relativně drobná publikace vás připraví totiž jen o trochu času, a vrátí vám optimismus. Je totiž přeplněná různými hesly a citáty, jež směřují k jedinému - ve čtyřiceti můžete ještě realizovat spoustu bláznivých nápadů, které jste dříve nemohla, nebo se jich bála. Odmítejte všechny nedobré bytosti zahlcující váš život, smiřte se s hysterickou matkou a hlavně užívejte každého pěkného okamžiku, který k vám přijde. Autorka knihy Rebecca Hallová totiž vzkazuje jediné - buďte vyrovnané a šťastné. A doufá, že pomocí útržkovitých, a zdánlivě bleskových zamyšlení vás k tomuto cíli dovede.
No, zkuste jí pak napsat, zda se to podařilo. I já vám budu držet palce, protože vězte, že v padesáti už hodně věcí prostě nedoženete.

Jako malou ochutnávku z knihy přidávám pár zajímavých citátů, z nichž bychom si měli něco odnést do života, podle mého názoru, všichni.

Dovolte si někdy ztratit důstojnost. Stejně se berete moc vážně.

Nepřestávejte klást obtížně zodpověditelné otázky.

Naučte se čelit svým obavám. Nakonec všechno dobře dopadne.

Přehodnoťte své vztahy.

Vykašlete se na opatrnost. Riziko je to pravé.

Najděte způsob, jak se cítit mladší.Knihu vydalo nakladatelství Metafora.
Zdroj obrázku: metafora.cz


29.09.2006 - Martina Bittnerová