Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Bere vaše dítě drogy?Úvodník: V odpovědi na tuto otázku vám pomůže udělat jasno kniha Leslieho Iversena, LÉKY A DROGY Průvodce pro každého, která v tomto roce vyšla péčí naladateství Dokořán. Tento stručný, ale informacemi nabitý průvodce vám prozradí příznaky užívání konopných látek, ale také se v něm dočtete například o léčbě žaludečních vředů.

Článek:

Pokud máte doma dospívající dítě a máte podezření na nějaké nekalé aktivity, tento průvodce by se vám mohl stát dobrým rádcem. Jestli váš potomek například více než obvykle jí, je nadměrně unaven a dopřává si větší, než obvyklé množství spánku, nemusí jít pouze o proces růstu, ale o příznak užívání konopí.

A co vy? Kouříte? Pijete kafe? Nebo alkohol? Možná si to po přečtení téhle knihy rozmyslíte. I tyto tzv. "legální drogy" jsou totiž pro organismus poměrně silnou kávou.

Kniha Léky a drogy Průvodce pro každého je uceleným zdrojem informací o běžných nemocech, lécích a drogách, podávající tuto problematiku srozumitelným jazykem laické veřejnosti.

Seznámí vás s problematikou drog - a to od konopných, po tvrdé, s historií a významem léků, léčbou některých onemocnění a pokusí se poodhalit roušku tajemství a nahlédnout do budoucnosti léčby.

Leslie Iversen je profesor farmakologie na univerzitě v Oxfordu. Dříve řídil neurovědné výzkumy v laboratořích farmaceutické firmy Merck. Zabývá se výzkumem toho, jak drogy a léky ovlivňují nervový systém. Publikoval o tomto tématu přes 300 odborných studií. Publikoval například také knihu Věda o marihuaně.

Knihu Leslieho Iversena Léky a drogy Průvodce pro každého vydalo nakladatelství Dokořán, Praha, v roce 2006.


Zdroj fotografie: www.dokoran.cz06.10.2006 - Pavla Králová