Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Všemocný lékÚvodník: Taoismus, se svými léčitelskými schopnostmi, hinduismus, buddhismus, šamanismus a humanismus, s tím vším spojeným do jedinečné filosofie se setkáme v knize Manifest od autora s pseudonymem Bosonohý lékař.

Článek: Už na prvních stránkách nám milý Bosonohý lékař tvrdí, že pokud sami budeme chtít, vyléčí nás svými léky, jež předepisuje proti úzkosti, depresi, osamělosti, nesmělosti, deprivaci, smutku, zášti a podobně. A také nás upozorňuje, že pokud jsme spokojeni s tím, co máme, ať knihu odložíme. Po jejím přečtení prý nastane naše vnitřní změna, jež během čtení probíhá vnitřní revolucí.

Přináší nám víru v cosi, čehož podobu si můžeme vybrat a co nám přinese úspěchy a radost ze života. Kniha je založena na určité praxi, takže samotné čtení vám k přeměně vašeho já stačit nebude. Hlavně musíte sami chtít. Také nás autor varuje před tím, že úspěchy nebudeme sklízet okamžitě, okamžitě se můžou projevit jen úsměvné náznaky, jechž si musíte všimnout.

Příklad uvádí na sobě. Když prý spatří dodávku firmy Parcelfore (britská obdoba UPS nebo Fedexu), znamená to pro něj zajímavé pozvání či nabídku. Jejím uskutečněním si je jist a tak se také stane. Než prý si sám naplnil své vizualizace, trvalo mu to 20 let, ale záleží prý na každém zvlášť. Jako časový rámec na splnění přání nám uvádí 1 008 dní, které doporučuje, tedy bez 87 dní 3 roky. Těžko říct, proč zrovna tento počet, snad z rozmaru autora, snad ze mně neznámého hlubšího důvodu.

Autor píše tak, že knihu buď hned odložíte, protože zjistíte, že jste spokojeni, či prostě musíte vyzkoušet, co vám radí. A jestli jsem to sama vyzkoušela? Ano - a mohu říct, že ačkoliv je to opravdu zvláštní a sama jsem tomu nevěřila, náznaky přišly. Možná se teď na svět dívám trochu jinak, ale podle mě žádná převratná vnitřní revoluce nenastala. Jak tvrdí autor, možná se projevila, jen léčený to nezaznamenal. Nebo jsem jen dostatečně nepřijala či nevěřila jeho lékům.

Co mi ale po přečtení knihy zůstalo, je myšlenka, že usilovat o štěstí není moudré, neboť štěstí přichází a odchází, jak chce samo, a snaha si ho připoutat, když už se objeví, vede pouze k rozčarování, jakmile zase zmizí. Příslušná mantra: Gaté, gaté, paragaté, parasagmaté, bodisváhá. (Což přibližně znamená: Přecházel, přecházel, až přešel na druhý břeh, až se dostal na druhý břeh. Osvícení budiž sláva!)

Hlubokou pravdu má také myšlenka, že na světě můžete hrát kohokoliv - hrdinu, blázna, vítěze, smolaře, oběť, nespokojence, milence, bojovníka, šoféra mercedesu, odvážlivce, elegána, teroristu i hvězdu.

Tak a teď si všichni představte neviditelnou mlhu moudrosti a míru všeho dobra, které je s nimi spojeno, jak se prolíná do ovzduší a proniká jím tak dlouho, dokud ji nebudou všichni lidé na této planetě zhluboka vdechovat do svých plic. A zhruba nějak takto léčí Bosonohý lékař.

Knihu Manifest od Bosonohého lékaře vydalo v roce 2007 nakladatelství Metafora
Zdroj fotografie:
metafora.cz

24.06.2007 - Lucie Hajduková