Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Soutěž o pět knih z nakladatelství MetaforaÚvodník: Publikace s prostým názvem Pes je trochu netypickým atlasem psů. Nabízí veselé obrázky psích miláčků s vážnými informacemi o plemenech.
Pokud se chcete stát jejím šťastným majitelem, správně odpovězte na soutěžní otázky v článku.

Článek: Informace o knize Pes:

K vyfotografování našich psích přátel se tvůrce téhle neuvěřitelné knížky rozhodl použít kulatého objektivu, tzv. rybího oka, a výsledek byl dokonalý. Ze stránek se na nás dívá množství všemožných psích postaviček a obličejů, tak jak jsme je ještě nikdy neviděli.
Barvité snímky doprovází text, z něhož se dozvíme mnoho nového o každém vyobrazeném plemeni. Dočteme se, odkud pochází, k čemu se užívalo v minulosti a jak nám slouží dnes. Poučíme se o psí povaze, o úpravě zevnějšku a mnoha jiných věcech.
Nechybějí ovšem ani zábavné a docela nezávazné komentáře, které spolu s veselými fotografiemi zaručeně rozesmějí i toho největšího škarohlída. Máte-li tedy mezi svými příbuznými, přáteli či známými „pejskaře“, už si nemusíte lámat hlavu, co jim darovat. Knížka s výmluvným názvem Pes musí potěšit každého milovníka uštěkaných kamarádů.

Soutěž:
Pokud správně odpovíte na níže uvedené soutěžní otázky do 31.7. 2007 (posílejte své odpovědi na e-mail: soutez@webmagazin.cz), můžete se stát jedním z majitelů této půvabné knihy. Ze správných došlých odpovědí vylosujeme pět výherců.

Soutěžní otázky:

1. Kde je území Chihuahua, odkud pocházejí čivavy?
a) Mexiko
b) Austrálie
c) Argentina

2. Novofundlandský pes se pyšní jednou raritou. Jakou?
a) nežere maso
b) neumí štěkat
c) má plovací blány

3. Co znamená „terra“, slovo, které se stalo základem pro jméno teriéra?
a) liška
b) země
c) hrabat

4. Proč se ve Skotsku začali chovat čistě bílí teriéři, tzv. Westíci?
a) aby si je při lovu nespletli s liškou
b) aby se ztratili ve sněhu
c) jen tak pro parádu

5. Saluky byly původně využívány jako lovci jednoho z nejrychlejších zvířat. Kterého?
a) gepard
b) gazela
c) orel

Výhry do soutěže poskytlo nakladatelství Metafora.
tel./fax: +420 274 771 407, +420 274 770 056
web: www.metafora.cz

26.06.2007 - redakce