Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Umí vaše děti vocabulary?Úvodník: „Vocabulary“, po anglicku „slovníček“, bývá nejméně oblíbenou součástí výuky na základních školách. Paní učitelka zadá okolo osmi nových výrazů, a ty se dítko musí do další hodiny naučit. Občas to jde, občas ne. K nesouvislému drcení totiž mají děti odpor. Pomoci jim můžete všelijak, nejlépe však asociacemi.

Článek: Můžete jít na procházku a ukazovat okolní věci, která nazvete v angličtině. Nebo nakreslíte velkou stolní anglickou hru, kterou dítko projde pouze, pokud si už zapamatovalo slovíčka. A nemáte-li na tohle všechno zrovna moc času, pomůže vám dobrá knížka. Musí v ní být spoustu obrázků, aby si dítko mohlo pojem spojit s obrazovým vjemem. A přesně takto učení pochopily i Rusky Natalija &Sutjuk a Jekaterina Timofejeva, když sestavily universální dětský slovníček, v němž najdete více obrázků, než textu.

Knížka 1351 Anglických slovíček s podtitulem Můj první velký slovník člení pojmy abecedně, posloupností anglickou. A4 formát zajišťuje dobrou čitelnost. Na každé stránce dítě najde okolo 8 slovíček, která jsou doplněna roztomilou ilustrací – styl decentně připomíná Helenu Zmatlíkovou (tlustá obrysová čára, plná barva, pozitivně laděné obrázky). V horním okraji rámečku se nalézá anglické slovíčko, pod ním výslovnost a vlevo dole pak český ekvivalent.

Dítě si může samo listovat doma a nenásilně se oněch 1351 slovíček naučit. Stačí, když si bude prohlížet obrázky a jeho pohled sem – tam zabrouzdá i k písemnému odkazu, co že daný obrázek věstí.

Z osobní zkušenosti konstatuji, že knížka určená pro děti někdy představuje dobrou pomůcku i pro dospěláka. Bezduché biflování nejde vždy ani ve věku, kdy se už umíme soustředit. Asociace potřebujeme vždy a tahle roztomilá knížečka nám k nim pomůže…

Můj první velký slovník – 1351 Anglických slovíček vydává Fragment

Titulní strana převzata z: www.fragment.cz
27.09.2007 - Michaela Wilhelmová