Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Zas mi dal malé oblečení!Úvodník: Vánoce za námi, pod stromečkem každý z nás našel pár dárečků. Obzvláště ženám se však stává, že kdosi (nejčastěji přítel / manžel) poněkud netrefí velikost či vkus. Takové oblečení můžete vrátit, vyměnit, anebo se ho zbavit elegantní a dobročinnou formou – dát jej na někomu, kdo ho potřebuje. Víte ale kam?

Článek: Pokud chcete jen sebrat nový kus oblečení a případně k němu přidat i nějaké staré hadříky ze svého šatníku, které odhodíte do sběrné nádoby, využijte určitě kontejnerů Potex. Místo do popelnice a následně na skládce tím dáte oblečení, jak říká patronka projektu Zora Jandová: „hlubší smysl.“ Velké plechové kontejnerové krabice se žlutými popisky přijímají krom oblečení i boty, kabelky, deky atd. Nacházejí se převážně v Praze, ale po jednom najdete už i v Kladně, Kolíně, Choceradech, Říčanech atd. Kompletní seznam najdete na stránkách projektu: www.potex.cz

Myslíte-li si, že kousek oblečení je, ačkoliv se vám moc nelíbí, módní a snadno prodatelný, můžete jej dát charitativním obchůdkům Sue-Ryder. Nalézají se v Praze v ulicích Štěpánská, Koulova (Praha 6), Ke Karlovu, či Michelská. V poslední jmenované sídlí i celé komunitní centrum, respektive velmi útulný domov pro seniory. V duchu sloganu: „Ať koupíte nebo dáte, dobré věci pomáháte,“ přispíváte na chod domova. Buď tím, že darujete něco, co se prodá, nebo tím, že si něco koupíte. A věru je z čeho vybírat.
Samozřejmě můžete udělat dobře i svému srdéčku a darovat teplejší oblečení přímo potřebným lidem - například bezdomovcům atd. A chybí-li po Vánocích i ve vaší peněžence korunky, můžete se pokusit nejhezčí kousky prodat. Nejlépe na internetu, kde můžete přiložit rovnou fotografii oblečení a jen přidat údaje o velikosti a kontakt.

Foto: femina.cz27.12.2007 - Michaela Wilhelmová