Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Nežrat! Nežrat! Nežrat!Úvodník: Tuto radu kdysi dostala jedna žena, když odepsala (spolu s vloženou padesátikorunou) na inzerát, slibující rychlé zhubnutí.

Článek: Váha, správně hmotnost, je neustále diskutovaným a hlavně nekonečně oblíbeným tématem bez hranic, součástí kvetoucího byznysu, ale také vážným zdravotním indikátorem. Prostě na tloušťce druhých někdo dobře vydělává a sama postižená osoba se pohybuje v začarovaném kruhu. A protože jaro je považováno za období, které dokáže podpořit vůli ke změně, zkusí se i Rozhledna podívat, jak na to.
Uvědomuji si, že slova z nadpisu nemají chybu, pouze však do té doby, než pocítíme hlad. Ten vlčí. A na problém je zaděláno. Je třeba zkusit to jinak!

Hubnutí pojmeme pouze okrajově, spíše se zaměříme na celkový postoj ke své osobě. Dieta sama o sobě má smysl pouze v zdravotně indikovaných případech, při chronických nemocech nebo naopak při jejich prevenci. Účelnější je změnit toho trochu více. Rozmyslet si, co od změny očekáváme, nesmí to být nic utopického s cílem v nedohlednu. Pak nekompromisně přejít na jiné palivo. Přestat říkat, že to nejde, ale začít. Od rána. Hned. Dnes, ne až zítra.

Rozhledna vám bude celý měsíc ve vašem snažení oporou. Poradí, jak to s těmi dietami ve skutečnosti je, pozve vás do vegetariánských restaurací, doporučí sportovně relaxační víkendy, upozorní na možná úskalí, která změny doprovází, podívá se do historie, jaké byly ideály krásy a zdraví, přinese zajímavé rozhovory a praktické návody, jak si správně počínat.

Rozhledna to myslí vážně a je i na vás, abyste k tomu přistoupili stejně. Vyklepejte zaprášené tepláky, kupte si fit balon, prostudujte nutriční hodnoty potravin, o víkendu se projeďte na kole. Někomu udělá dobře přírodní pleťová maska, jiný může vyzkoušet půst, jiný zase najede na dělenou stravu nebo zaklepe na dveře blízké posilovny nebo bazénu.

Měsíc je poměrně dlouhá doba, která by měla stačit právě na to, aby se zdravý životní styl, v celé komplexnosti, stal vaším radostným a hravým kamarádem, nikoli obávaným a záludným nepřítelem. Dlouhá doba na to, aby se jednotlivý experiment proměnil v soustavnou činnost. Jen tak svitne naděje na dlouhodobý úspěch bez frustrací z věčných začátků.

Ilustrační foto: archiv autorky

Takhle už ne!!!!01.04.2008 - Jindřiška Kodíčková