Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Krutá hra lásky, sexu i zraňováníÚvodník: Kdopak by se vlka bál? A kdo by se bál mít děti? A kdo by se nebál, ale nemůže je mít? Láska a nenávist. Tenká hranice dvou světů, ať již jdete tam, nebo zpět…

Článek: Marta. Dominantní, postarší dcera rektora univerzity. Jiří, velmi inteligentní milující manžel, který měl být již dávno hlavou katedry. Měl být, kdyby byl alepoň trochu průrazný. A Marta? Tatíčkův miláček nezapomene vždy dloubnout do vosího hnízda, na bolavou stranu minulosti i nezdařilých snů současných.

Mají nebo nemají dítě? Viděl toho jejich syna někdy někdo? Soukromé pře zmítají celým společenstvem. Milují se, nebo nenávidí? Otázek je moc, odpovědí málo. A mladý pár, cílevědomý biolog Nick a rozkošná, trošku prostoduchá Drahunka se v tom všem velkém dění nemohou hned tak vyznat. Není totiž návštěva, jako návštěva. Tahle potrvá jen jedinou noc. A za těch pár hodin se toho stane víc, než za celé roky toho stereotypního života.Tabu neexistuje. Konverzace je útočná i vtipná, plačtivá i sexistická. Upřímná. Upřímná a pravdivá? Kdepak. Pravda je relativní pro každého z nás. A se smrtí mohou zemřít i lži. Nebo nakonec skomírají jen ty lži? Alkohol rozplete nejeden uzel a ráno budou v obýváku sedět dva stejné, ale přeci jiné páry. Jiné uvnitř.Skvělé herecké výkony, ostrovtip, vášeň i pohrdání. Ve hře Kdo se bojí Virginie Woolfové najdete všechno. Své nepřátele i sebe sama. Ostatně, ne nadarmo patří tato hra Edwarda Albeeho k tomu nejznámějšímu, co se v naší době na prknech divadel hraje. Hru zinscenovalo studio Dva.

Překlad: Luba a Rudolf Pellarovi
Režie: Petr Novotný
Hrají: Hana Maciuchová, Ladislav Frej, Simona Postlerová, Jiří Dvořák
Foto: studiodva.cz


26.07.2008 - Michaela Wilhelmová