Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - „Kouzelný“ Michal Nesvadba je doma jen s mámouÚvodník: „Nejvíce děti bude bavit rozpoznávat zvuky - jak něco skřípe, klape nebo vrže,“ myslí si jednapadesátiletý autor, který i ve svém televizním pořadu zvukové nahrávky používá. „Mám velký archiv zvuků, sbírám je,“ prozradil.

Článek: Michal doma s mámou, tak se jmenuje nová kniha herce a moderátora Kouzelné školky Michala Nesvadby. Jedná se o interaktivní knížku, jejíž součástí je i CD s úkoly.

Knížka Michal doma s mámou má podtitul Učíme se poslouchat a je určená pro děti od čtyř let. Ilustrovali ji Miloš a Jaroslava Nesvadbovi. Některé z kreseb si malí čtenáři mohou i vymalovat. Na knize se podílela kromě Michalových rodičů i dcera Josefína jako fotografka a bratr Martin se postaral o grafické náležitosti.

„Důležité je, že si děti mohou prohlížet knížku vícekrát, jednou to nestačí. Je také plná her a soutěží za doprovodu hudby, a vede tak k aktivní účasti dětí,“ uvedl autor při jejím křtu. Slavnostního „uvedení knihy do života“, která je jednou z novinek měsíce září nakladatelství Fragment, se zúčastnili rodiče Michala Miloš a Jaroslava a dcera Josefína. Maminka Jaroslava prozradila, jaké byl Michal dítě: „Byl příšerně hodný, vůbec nebrečel.“

V edici Michal Nesvadba dětem vyšla v loňském roce kniha Malujeme s tátou, která byla doplněna o DVD, a děti se dozvěděly, jak a čím malovat nebo jak správně míchat barvy. Nesvadba je autorem také „univerzálního“ kalendáře na mnoho let Krok za krokem celým rokem, jenž opět ilustroval jeho otce Miloš, známý kreslíř a člen činohry Národního divadla.

Další publikaci pro děti „kouzelný“ Michal zatím nepřipravuje. „Je to jako premiéra v divadle, po ní nemáte chuť na zkoušení další hry. Ale uvidíme, nic neslibuji,“ uzavírá Michal Nesvadba a jeho maminka reaguje: „Myslím si, že další knížku napíše.“

Foto: http://www.nesvadba.cz


                     

02.10.2008 - Klára Černá