Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Proč muži neposlouchají a ženy...



Úvodník: Tato kniha Allana a Barbary Peaseových vás provede světem žen a mužů tak, abyste pokud možná co nejvíce pochopili druhé pohlaví a vyvarovali se tak zbytečných konfliktů. Témata jako: „Proč muži nemohou dělat více věcí současně, proč mají ženy potíže s parkováním, proč ženy tolik mluví, proč muži chtějí sex a ženy lásku…“ a mnoho dalších jsou základními kameny knihy.

Článek: Pokračování publikace „Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách“ má název „Proč muži lžou a ženy pláčou.“
Obě knihy se zabývají vztahy mezi pohlavími a specifickými vlastnostmi jednoho či druhého pohlaví. V prvním dílu se dozvíte o základních odlišnostech ženského a mužského mozku. Pochopíte, proč muži nic nenajdou, proč jsou ženy mnohomluvné a co od sebe vzájemně očekávají. Druhý díl se zabývá pocity mužů a žen. Najdete v něm kapitoly „Proč se muži vyhýbají závazkům, proč ženy nikdy nemluví k věci, proč mají muži rádi na ženách vysoké podpatky, jak ženy zacházejí se slovy“ a další.
Autoři se opírali o vědecké výzkumy (především v oblasti fungování lidského mozku) obou pohlaví, ale i o své průzkumy mnoha žen i mužů po celém světě.
Knihy vám odpoví na mnoho otázek a rozhodně stojí za přečtení.
Vydalo je nakladatelství Alman a jsou právě na pultech našich knihkupectví. Každá z nich stojí něco málo přes 250 korun. Každý díl je sice samostatnou knihou, ale pokud se rozhodnete koupit pouze jednu z těchto dvou knih, rozhodně vyberte díl první „Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách“. Druhý díl velmi často odkazuje na některé kapitoly z dílu prvního a tak by zakoupení pouze druhého dílu nemělo valný smysl.

Úryvek z knihy „Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách“:
„V průběhu svého vývoje vytvářel mozek muže a ženy různé silné stránky, odlišná nadání a jiné schopnosti. Muž, na jehož bedrech spočíval lov zvěře, potřeboval rozvíjet ty oblasti mozku, díky nimž byl schopen orientovat se na značné vzdálenosti. Tato schopnost mu pomáhala vyvinout taktiku potřebnou k ulovení zvěře a vytříbit schopnost zasáhnout cíl. Muž nepotřeboval zdatně konverzovat či být vnímavý k citovým potřebám ostatních, proto se u něj nikdy naplno nevyvinuly oblasti mozku odpovědné za dovednosti potřebné pro mezilidské vztahy.
Žena naopak potřebovala účinné komunikační dovednosti, nadání k orientaci na krátké vzdálenosti, schopnost dělat několik věcí současně a rozsáhlé periferní vidění, aby mohla mít pod kontrolou své okolí. V důsledku těchto různých potřeb se mozek muže a ženy vyvíjel odlišně a vytvářely se v nich oblasti odpovědné za zvládání potřebné dovednosti.
Řečeno současným jazykem, pravěká společnost byla velmi sexistická.“

Úryvek z knihy „Proč muži lžou a ženy pláčou“ :
„Mnoha ženám se zdá, že pro muže je přirozené kupovat si ošklivé oblečení. Nejsou daleko od pravdy. Během statisíců let se ženy oblékaly proto, aby se líbily mužům, kdežto muži užívali oděv k tomu, aby zastrašili své nepřátele. Muži si barvili obličej i tělo, propichovali si nosy kostmi a na hlavě nosili mrtvé buvoly. Nemělo by nás tedy překvapit vědecké odhalení, že muži, zejména heterosexuálové, mají geny „špatného vkusu oblékání.“

Tyto knihy si můžete objednat z pohodlí domova na: www.knihservis.cz

22.12.2003 - Markéta Karešová