Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Ukřižujte Pivrnce!Úvodník: Znáte vtipy Petra Urbana? Tak to jistě znáte kultovního hrdinu s pivním pupkem, černovlasého Pivrnce! Život s ním není žádná pohádka, ale spíš pěkně vtipný thriller s pivním odérem na každém kroku. A k tomu všemu má být ukřižován!

Článek: Vlastně bychom měli správně psát, že nemá být ukřižován, nýbrž ukřížovkován. Tento krátký proces můžete učinit třeba hned. Ovšem pozor, oním krátkým procesem s křížovkou se proderete jen v případě, že vaše slovní zásoba nemá mezer. Nicméně, jak na to? Pořiďte si novou knížku od Fragmentu s jednoduchým a výstižným názvem: Křížovky s vtipy Petra Urbana.

Aby nedošlo k omylu, nebudete luštit zbytek vtipu, jak bývá zvykem, ale různé citáty a hesla. Vtipné obrázky z hospody i zpoza volantu máte již i s textem k dispozici coby odreagování po intelektuálně náročné bitvě na stránce plné prázdných políček pro vaše písmenka.

Krom vtipů a klasických křížovek se můžete těšit i na celou řadu osmisměrek a kris krosů, i méně tradiční luštěnky, zejména v podobě číselných rébusů (nezaměňujte ovšem se sudoku!). Chceme-li hráti na nótu přesnosti, dočkáte se rovných 110 kousků, které pořádně zaměstnají váš mozek. Z tajenek povstanou jména velkých mužů historie – od Cicera až k Napoleonovi – ale i prosté vtípky stylu potká zajíc v lese lišku… Urbanův styl patří k českých kreslířským klasikám, kterými neurazíte ani tatínka v podobě milovníka piva, stejně jako do křížovek nadšenou babičku.
 
                              

Pár slov o autorovi:
Petr Urban se narodil roku 1960 a sudičky mu do vínku nadělily vášeň pro kreslení, sáňkování, mariáš a samozřejmě pivo. Kreslíř stvoří také kultovního českého hrdinu, archetyp hospodského povaleče, Pivrnce. Kreslíř je ženatý, má dvě děti a na profesionální dráhu s tužkou a barvami v ruce se vydal již roku 1991. Prozatím má na kontě minimálně sedm knížek, a to včetně spolupráce na těchto křížovkách.

Křížovky s vtipy Petra Urbana, 150 stran, vydává Fragment
Obrázky: www.fragment.cz, www.chripka.cz

03.03.2009 - Michaela Wilhelmová