Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Pozvánka na víkend: Slunce ve skleÚvodník: Slunce je ve víně, říkají vinaři. Slunce ve skle – to bude v sobotu 19. září v Plzni. Ne ovšem ve vinné sklence, ale v pivních půllitrech. Od 13 hodin zde v hotelu Purkmistr - Pivovarský dvůr v Černicích (viz logo v úvodu) roztočí pípy přes 25 různých pivovarů, dosud známých jen úzkému okruhu příznivců z nejbližšího okolí.

Článek: Plzeňský FESTIVAL MINIPIVOVARŮ dává možnost představit svůj mok přibližně 25 pivovarům. Proti loňskému prvnímu ročníku, kdy se zúčastnilo 12 pivovarů, letos dostali pořadatelé 35 přihlášek, z nichž nakonec do Černic přijede zhruba pětadvacet. Ani největší gurmán nedokáže v jednom dni ochutnat všechna piva – očekává se kolem stovky různých druhů, což možná vytvoří český rekord. Naši žízeň budou hasit nejen ta klasicky vyráběná piva, ale i různá ovocná, anýzová a podobně. Jen sládci vědí, jakou specialitu si na slavnost chystají. Místní pivovar, kromě své osvědčené značky Purkmistr připravil speciální čtrnáctku, kterou manager pivovaru Ing. Petr Míč nazval “bavorské počeštěné” a nově také pivo s chutí kapučína. Zní to divně, ale prý chuť piva a kávy k sobě překvapivě lnou. Festival bude také hostit několik pivovarů z Německa a Rakouska, takže se naskýtá možnost srovnávání. Loga některých zúčastněných pivovarů najdete na konci článku.

Pochopitelně, že na své si přijdou i sběratelé pivních etiket, tácků a sklenic – počítá se s tím, že si je bude možno zakoupit. Připraven je i hudební doprovod, obstará jej Purkmistr Band Milana Benedikta Karpíška. Slyšel jsem jej hrát v knihovně. Mazec.

A nezapomeňte. Jste na jižním okraji Plzně a když butete chtít provětrat faldíky, není nic snažšího. Radyně je nadohled a nahoru na hrad z Černic bratru 4 km? Jestli se ovšem od Purkmistra a spol. odlepíte. Jo, abych nezapomněl. Vstupné zase není.

Tak, co? Vyplatí se přijet?

Zdroj obrázků www.purkmistr.cz


              

17.09.2009 - Stanislav Polauf