Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - 7 Nezapomenutelných reklam na domechÚvodník: Přehršel reklamních spotů na nás křičí z televize, spamem nás bombardují obchodníci s viagrou a v poštovní schránce se hromadí balík prospektů. Reklama je všude. Některé firmy ale vědí, že v originalitě je kouzlo, a rozhodly se investovat do gigantické propagace na domech po celém světě. Komu se to povedlo nejlépe?

Článek:

První úlovek si můžete prohlédnout hned v ikonce. Zadavatelem není nikdo menší, než výrobce světoznámé stavebnice LEGO. Reklamu přenechá firmě Ogilvy & Mather a udělá dobře. Vkusná, moderní a jasná propagace je k vidění v Santiagu.

Mléko potřebujete pro zdravé kosti a vaše děti po něm budou mít sílu jako Pepek Námořník. Tak nějak by se dalo shrnout poselství obřího billboardu výrobce mléčných produktů Anando. Zdařilou megalomanskou reklamu si vezme na triko agentura McCann Erikson a umístí ji na jeden z paneláků v Mumbai. 

Podobně se vás snaží nalákat i billboardový svalovec vtipně propojený s lany jeřábu. Posilováním zmuštělého těla vás zve do Powerhouse Gymu, známé posilovny. Nejde rozhodně o reklamu jedinou, na dalších rozestavěných panelácích a mrakodrapech rostou další vzpěrači a dříči. Zajímavostí je, že je v okolí vždy zapojen jeřáb a jeden z kulturistů dokonce "roste" s každým přibývajícím patrem. Firma má i reklamu na vozech městských služeb, konkrétně na popelářích. Ležící muž protáhne nohy zároveň se zvednutím popelnice. Není to geniální? 

Allstate auto insurance vám proti podobným situacím s radostí pojistí auto. Tuto reklamu jste ještě před pár měsíci mohli vidět v Chicagu, konkrétně v městských garážích Marina Towers.

Podobně jako my na zadní okna aut čmáráme vzkazy jako "umyj si to", či kreslíme čuňata (ty slušnější z nás jen čuňata, vymyslela Alma agentura podobnou reklamu pro Alco, čistice vyrábějící firmu. Jakoby špinavá okna mají přes sebe psrtem obra nápis - Umyj mě! Prosklený dům i s originálním počinem najdeme v Chile.

Nike si může dovolit zaplatit reklamu skutečně skvostnou a tato je minimálně velmi originální. Představte si sportovce, který vám jen tak proběhne domem - ten prostě musí mít obuty botky Nike!


Vzpomínáte na pohádku o princezně, co spustí své dlouhé vlasy, po kterých vyšplhá do věže princ? Tak stejný motiv využije i Pantene (výrobce šamponů a vlasových kůr) jako novou reklamní kampaň. Copy najdete hned na několika místech v Torontu (některé jsou i zrky, některé zase hnědovlasé). &Splhal-li po nich někdo za vysněnou kráskou se žel v ročence firmy nedočteme. 


Zdroje fotografií:

http://adsoftheworld.com/media/ambient/pantene_antibreakage_shampoo_rapunzel, http://adsoftheworld.com/media/ambient/pantene_antibreakage_shampoo_rapunzel, http://visualfunhouse.com/billboards/nike-run-through-the-wall-optical-illusion.html, http://adsoftheworld.com/media/ambient/alco_buildings, http://www.gregorynobles.com/first.html, http://www.hemmy.net/2008/04/14/powerhouse-gym-advetisement-campaign/, http://adsoftheworld.com/media/outdoor/anando_milk_building08.01.2010 - Michaela Wilhelmová