Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 16.7.2024, svátek má Luboš 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Společnost - Ze společnosti a o kultuře obecně

Proč jsou dětské domovy plné, když jsou české matky tak dokonalé?   Dnes   Martina Bittnerová   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky SpolečnostU nás  platí, že matka je za každých okolností bezchybná a milující. Případná vina za vzájemné rozpory se proto vždy přičítá na vrub „nezdárného“ potomka.

Za dnešní korektností se skrývá agresivní prázdnota   14.07.2024   Martina Bittnerová   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky SpolečnostKritizuje totiž jen dezolát. Správný demokratický jedinec mluví o všem s nasazenými růžovými brýlemi a nadšením. Co mi to evokuje? Evokuje mi to dobu, v níž jsem vyrostla.

Stane se pedofilie běžnou společenskou normou?   13.07.2024   Martina Bittnerová   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky SpolečnostV poslední době přibývá případů, kdy pachatelé za zneužívání dětí dostávají velmi nízké tresty. Jestli je toto znakem liberální společnosti, tak se zjevně posouváme na úplné dno.

Eva Minářová se ptá: Bydlíte ve zdravých domech? Z čeho jsou?   12.07.2024   redakce   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky SpolečnostVýherkyně prestižního oceněnění RIGIPS TROPHY Eva Minářová, majitelka developerské společnosti a propagátorka zdravého bydlení, nás vyzývá ke stavění domů ze dřeva. Je to podle ní ten nejideálnější materiál, pokud zohledňujeme i přínos pro naše zdraví.

Filipina Roscherová: Herecká kráska, která uhranula básníka Máchu   12.07.2024   Martina Bittnerová   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky Společnost„Tu vy jste mi vzešla, co dennice žžoucí nad tmavými valy mořskými,“ vyznal se K.  H. Mácha neznámé adresátce, jíž mohla být Filipina, dcera staroměstského kupce Františka Roschera.

Žhavá novinka na žhavé léto. Uber nabízí cestování jachtou   10.07.2024   Viktorie Švestková   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky SpolečnostSvětově známá společnost, bez které si mnozí nedokáží cestování představit, přichází s překvapivou novinkou. Zaměří se totiž na přepravu pomocí jacht. Tuto specialitu budou moci turisté využívat v šesti destinacích. A to konkrétně: Ibiza, Benátky, Atény, Paříž, Korfu a Santorini.

Arthur Breisky: geniální mystifikátor, jemuž láska zlomila vaz   10.07.2024   Martina Bittnerová   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky SpolečnostJméno tohoto autora zná pouze hrstka čtenářů. Měl přitom velmi krátký, ba přímo máchovský osud. Zemřel za podivných okolností až v dalekých Spojených státech amerických.

Deset důvodů, proč (ne)jet do Teplic   08.07.2024   Martina Bittnerová   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky SpolečnostSever Čech má mimořádně špatnou pověst. Většina lidí si navíc myslí, že do Teplic je stejně daleko jako do Ostravy. A přitom cesta  z Prahy trvá pohodlným autobusem pouhou hodinu. Město má dva negativní unikáty, a to dvě obchodní centra s casinem na hlavním náměstí Svobody, kvůli nimž padla řada historických budov. A také se proslavilo největším počtem hazardních podniků v České republice. Myslím si, že asi to nejvíc ublížilo obrazu Teplic, kterým se přitom přezdívalo malá Paříž.

Idylické léto v botanické zahradě - kde jinde?   06.07.2024   redakce   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky SpolečnostPrázdninový program pražské botanické zahrady? Všechny rozkvetlé expozice, v Ornamentální zahradě kvetou kromě tradičních letniček kvetou i ty tropické, zatímco v Horní zahradě – v rozáriu i podél cest v okolí jezírka – pocítíte vůně růží. Divoké barvy expozice Severoamerické prérie vás unesou do Severní Ameriky, ale v horkých letních dnech zřejmě nejvíc uvítáte osvěžení skleníku Fata Morgana. Každý pátek a sobotu ale máte možnost navštívit také letní kino a konec prázdnin pak završí tradiční vinobraní.

Táboroví vedoucí aneb Víte, komu svěřujete své děti?   04.07.2024   Martina Bittnerová   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky SpolečnostLetos mám před sebou léto, kdy nerealizuji žádný tábor pro děti. Je to dílem dáno mým věkem, a také skutečností, že profesionály s praxí dnes nahrazují jedinci podle hesla: Bereme každého, kdo má ruce a nohy.

Návštěva Velkého Března pobaví milovníky památek i zaryté šotouše   03.07.2024   Martina Bittnerová   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky SpolečnostKdyž vám, milí čtenáři, doporučím, ať vyrazíte o prázdninách do Ústí nad Labem, pravděpodobně si zaťukáte na čelo. Jenomže už cesta z Prahy nabízí jedinečné výhledy na řeku. Myslím, že je to jedna z nejhezčích tras v České republice.

Aero expozice v hangárech Staré Aerovky   02.07.2024   Michaela Wilhelmová   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky SpolečnostHangáry Staré Aerovky – tady se psala historie českého letectví. Vzlétl odtud na nebe stíhací letoun Aero A-18 z roku 1923. Jsou zde k vidění také prototypy legendárních cvičných letadel Aero L-29 Delfín a Aero L-39 Albatros. Dva hangáry Staré Aerovky se nacházejí na pražském letišti v Letňanech jako součást Leteckého muzea Kbely.
 

Sedmdesáti let se dožil Jan Rejžek   01.07.2024   Ivo Fencl   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky Společnost21. června bylo sedmdesát let obávanému kritikovi Janu Rejžkovi. Možná vám připadá, že musí být starší, ale narodil se roku 1954 a začal publikovat už někdy v šestnácti (1970), takže kupříkladu já ho prvně potkal prostřednictvím měsíčníku Melodie někdy ve druhé polovině let sedmdesátých a hlavně potom, co mě naň takřka nadšeně upozornil spolužák a kamarád Vašek Chýlek: „To je ten nejkrutější! Rejžek, to zní,“ cedil skrze zuby nad časopisem a možná měl jakousi škodolibou radost a v tu chvíli Václav ranaře Rejžka nepokrytě obdivoval.

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 311

Celkový počet stran Webmagazínu je 311. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0733 s