Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 30.5.2024, svátek má Ferdinand 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Společnost - Ze společnosti a o kultuře obecně

Tip na výlet: Toulky Prahou pro Nepražáky   29.05.2024   Adriana Šindelářová   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky Společnost

Pokud nejste zrovna zběhlý Pražák, určitě se děsíte každé návštěvy hlavního města. Není k tomu však důvod, Praha sice vypadá složitě, ovšem zdání klame. Ve skutečnosti se jedná o město, ve kterém se poměrně snadno vyznáte, stačí si jen vyznačit pár orientačních bodů. Následující text vám poskytne takového jednoduchého "průvodce" a s ním i zajímavé tipy, kam se jít podívat, když hledáte kousek zeleně nebo zajímavé, méně turisticky profláklé místo. Kdo se bojí, nesmí do Prahy!

Strhující akrobatická show i workshop Cirku La Putyka   28.05.2024   redakce   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky SpolečnostV důsledku enornmního zájmu o strhující akrobatickou přehlídku CIRKUSTUZ pořadatelé navýšili kapacitu. Přehlídka s workshopy pro zájemce, kteří by si chtěli žonglování či třeba skoky na trampolíně, startuje už  30. května a bude probíhat do 2. června. Organizátorem akce je olomoucké Divadlo na cucky a představení směrovalo do Dolního náměstí a Letního kina. Představí se nám špičky curkusové scény Cir la Putyka a Losers Company, zároveň na náměstí proběhne originální show na bagru souboru Kaukliar

S LOVE se doslova roztrhl pytel   25.05.2024   redakce   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky SpolečnostCelkem nedávno jsme vám vysvětlli, co to je KroutiLOVE, nyní vám představíme Pernštejnlove přímo z pardubického zámku a nakonec ještě festival MikuLOVE. Ale vězte nebo ne, nic z otho nejsou novinky, ale pokračující ročníky úspěšných kulturních akcí. Chyběli jste? Letos byste už rozhodně neměli!

David Černý poprvé promluvil o motýlech na Máji   23.05.2024   Aneta Šimonková   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky SpolečnostJeště nevlají křídly, už však zdobí fasádu legendárního obchodu Máj na Národní třídě v Praze. Sochy dvou motýlů od umělce Davida Černého v sobě snoubí vícečetnou symboliku. Vyvolaly nadšené reakce, nechyběly však ani kontroverze. Sám umělec nyní prozradil, co letadla Spitfire v modro-fialovém hávu a s křídly znamenají. 

Psí dědictví   22.05.2024   Jaroslav Adam   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky SpolečnostUž jste někdy zdědili psa? Pokud ano, tak víte a tušíte. A pokud ne, tak se vám těchto pár řádek může někdy hodit. Mně totiž zůstala taková jedna chlupatá čubina na krku. I teď na mne čučí těma psíma očima a snad i jakoby tušila, že chci pomlouvat právě ji. Ještě jednou na ni kouknu, je to jasný – ví to!

Celé Česko čte dětem   21.05.2024   redakce   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky SpolečnostTýden čtení dětem je první červnový týden, a to díky celonárodní osvětové kampani "Celé Česko čte dětem", která byla založena před osmnácti lety. Týden čtení dětem proběhne po čtrnácté. Do akce se zapojují školy, školky, knihovny a další organizace. 
 

Oslavme naše pilné hrdinky!   20.05.2024   Michaela Wilhelmová   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky SpolečnostJak často si uvědomujeme, že bez včel bychom si nemohli vychutnat ranní kávu s medem, lahodné ovoce a zeleninu ani spoustu dalších potravin? 20. května slavíme Světový den včel, abychom si připomněli, jak důležitou roli tyto drobné hmyzí hrdinky hrají v našem ekosystému.

Pražská Fata Morgana slaví výročí   19.05.2024   redakce   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky SpolečnostFATA MORGANA je:
a) optický jev vznikající v atmosféře, kdy je možné díky teplotní inverzi vidět odraz určitého objektu zrcadlícího se ve vzduchu,
b) skleník v pražské botanické zahradě.
Správná odpověď: a) i b).

Pro sekeru na Svět knihy   18.05.2024   redakce   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky SpolečnostPojďte se probrat knihami, zda některá z nich "stane se skutečnou sekerou na zamrzlé moře v nás", a připomeňme si 100. výročí úmrtí Franze Kafky na 29. ročníku

SVĚT KNIHY
Holešovické výstaviště 23.-26. května 2024
Letošní ročník nabízí mj. program „Das Buch - německojazyčná literatura", který připravili: Goethe-Institut ČR, Rakouské kulturní fórum v Praze a Velvyslanectví Švýcarské konfederace.

 

Cesty   17.05.2024   Jaroslav Adam   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky SpolečnostZnáte ten pocit, kdy nemůžete jít dál? Znáte ten pocit, kdy nevíte, kterou cestou se dál vydat? Já ano. Protože má cesta jednoho dne zmizela. Ze dne na den, z minuty na minutu. Prostě najednou byla pryč. Ta cesta, o které jsem si byl jist, že je tou nejlepší a nejkrásnější cestou na světě, jakou si jen člověk dokáže přát. Cesta lemovaná jen těmi nejkrásnějšími příběhy života, ať těmi, co se již udály, anebo těmi, co na mne teprve čekaly a měly mne teprve potkat. Žijete si jeden báječný den za druhým a je vám skvěle. Samozřejmě že se občas i perete s překážkami všedních dnů, někdy dokonce na té cestě zmoknete, jindy naberete zpoždění, občas do vás někdo ťukne, ale zároveň víte, že zase vyjde sluníčko, naberete rychlost a zase frčíte s větrem ve vlasech. Tedy pokud na rozdíl ode mne nějaké máte… (zas mám lepší aerodynamiku).

Světový den proti mozkové mrtvici: Málokdo ji rozpozná!   15.05.2024   Michaela Wilhelmová   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky SpolečnostNejčastějšími příznaky mrtvice jsou povislý koutek (ochrnutá polovina obličeje), oslabení či ochrnutí končetin na jedné straně těla a náhlá porucha řeči (pacient často zaměňuje slova a působí zmateně). K tomu se přidávají další příznaky jako brnění končetin, pocity na zvracení nebo bolesti hlavy.

Army den, oblíbená událost ve Flora Atriu   09.05.2024   Monika Škubalová   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky Společnost

Po roční odmlce se opět blíží očekávaný Army den v Atriu Flora. Tento rok se koná v sobotu 18. května. Akce nabídne široké spektrum armádní techniky, výstroje a výzbroje. Program byl pečlivě připraven ve spolupráci s Armádou České republiky (AČR).

Zuzka Vajnerová Cerovská je královnou všech příště   07.05.2024   Martina Bittnerová   Společnost  

Přečíst tento článek z rubriky SpolečnostZuzce Vajnerové Cerovské vychází v nakladatelství Dauphin knížka s názvem Královna všech příště. Známe se více než dvacet let a stejnou dobu si i tykáme. Právě vydání Zuzčiny nové knihy byla příležitost, jak ji po letech vyzpovídat.
 

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 308

Celkový počet stran Webmagazínu je 308. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.4589 s