Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 30.5.2024, svátek má Ferdinand 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Divadlo - Pohledy na divadelní hry a inscenace

Pohádka pro děti a další tipy z Violy na červen   29.05.2024   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloKonec sezóny se pozvolna blíží, a tak je třeba se s ní rozloučit důstojně a velkolepě - se všemi oblíbenými herci a herečkami a s dárkem pro naše nejmenší... Naše červnové tipy v divadle Viola? Cirkusová pohádka jako dárek na Den dětí, zábavný večer Vína popít lok s Otakarem Brouskem ml., Daliborem Gondíkem a Markétou Laštovičkovou, noblesně písničkové Šansonárium s texty Miloně Čepelky a nechybí ani oblíbený, úsměvně dojemný příběh Vděk, v hlavních rolích Klára CibulkováAnna Kameníková a Ladislav Hampl. A to pořád ještě není všechno...

Novinky v letních představeních pod širým nebem   24.05.2024   Renata Šindelářová   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloPro milovníky letních představení pod hvězdami, které probíhají od června do září, se letos chystá spousta novinek. Pojďme se spolu podívat na repertoár Letních shakespearovských slavností, do Amfiteátru Loket, zámeckého parku ve Vysoké u Příbramě a na otáčivé hlediště v Českém Krumlově.

Zazpívejme si na Návratu krále   19.05.2024   Monika Škubalová   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

Návrat krále. Švandovo divadlo uvede písničkový retro muzikál o božském zpěvákovi putujícím za snem o dokonalém popu.

Shirley Valentine alias báječná Simona Stašová   17.05.2024   Renata Šindelářová   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloJiž přes devět set repríz skvělé one woman show Shirley Valentine zvládla odehrát jedinečná Simona Stašová a stejně pořád a zcela zaslouženě plní řady Městských divadel pražských. Je to opravdu gurmánský zážitek! Představení trvá s pauzou téměř tři hodiny, ale přesto neuvěřitelně rychle uteče - tomu říkám dobře odvedená práce!
 

Do finále soutěžní přehlídky Taneční učitelé roku   16.05.2024   Johana Mravcová   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloDnes, ve čtvrtek 16. května 2024 od 17 hodin proběhne ve Velkém sále Městské knihovny v Praze finále a slavnostní vyhlášení výsledků 15. ročníku přehlídky Taneční učitelé roku 2024. Do letošního ročníku přehlídky choreografií pro mládež se zapojili tvůrci ze základních uměleckých škol a tanečních studií z celé České republiky, podmínkou byla věková kategorie jejich interpretů 6-15 let.
 

Skupova Plzeň pozve do světa loutek a fantazie   13.05.2024   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloOd 12. do 16. června 2024 se uskuteční 35. ročník Skupovy Plzně, jednoho z největších loutkářských festivalů v ČR. Bilanční soutěžní přehlídka českého a slovenského profesionálního loutkového divadla se koná jednou za dva roky, a letos kromě 19 soutěžních inscenací nabízí i bohatý doprovodný program. Diváci se mohou těšit na více než čtyři desítky inspirativních domácích i zahraničních představení, tvůrčí dílny, zbrusu nový formát puppet slam, koncerty, mezinárodní setkání, výstavu vzácných indonéských loutek či celodenní sobotní program pod širým nebem s názvem Loutková Doubravka u Skupovy Plzně..

 

Pražský komorní balet v pátek zahájí Martinů fest v Poličce   08.05.2024   Johana Mravcová   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloLetos po sedmadvacáté se v Poličce, rodišti slavného skladatele Bohuslava Martinů, uskuteční festival na počest tohoto významného rodáka. Hudební přehlídku Martinů fest otevře v pátek 10. května 2024 v poličském Tylově domě zahajovací koncert věnovaný české hudbě, jehož protagonisty budou tanečníci Pražského komorního baletu a hudebníci Zemlinského kvarteta. Za živého hudebního doprovodu soubor zatančí díla Petra Zusky a Pavla Šmoka inspirovaná hudbou českých velikánů Martinů, Smetany a Janáčka. 

Ponec v květnu   02.05.2024   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

Divadlo PONEC v Praze chystá na květen pestrý program plný tance. Od interaktivních představení pro děti a neslyšící až po etablované tvůrce jako Spitfire Company a Tantehorse. V květnu si v PONECu užijí tanec i milovníci speciálních akcí a oslavy Dne matek.

Velkolepá podívaná Okamžik   30.04.2024   Monika Škubalová   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

Cirk La Putyka oslaví patnáct let od svého založení velkolepou podívanou s názvem Okamžik. Představení režíruje Maksim Komaro a slibuje nezapomenutelný zážitek plný poetiky, magie a humoru.

Okamžik je dárkem pro všechny fanoušky Cirku La Putyka. V šapitó Azyl78 se od 2. května 2024 rozezní živá hudba a rozehraje se fascinující podívaná s pětatřiceti účinkujícími. Těšit se můžete na dynamické akrobatické kousky, vzdušnou akrobacii, žonglování, klauniádu a mnoho dalšího.
 

Den otevřených dveří Tanečního centra Praha   25.04.2024   Johana Mravcová   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloKonzervatoř Taneční centrum Praha pořádá v pondělí 29. dubna 2024 od 14 do 17 hodin ve svém sídle v branickém Domě tanečního umění Den otevřených dveří. Program nabídne tradiční komentované prohlídky budovy, tanečních sálů, vybavení a technického zázemí, ukázky výuky i repertoáru nebo talentové zkoušky nanečisto.

Taneční galavečer v Citadele Litvínov   23.04.2024   Johana Mravcová   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloFestival Mezinárodní týdny tance, který se letos koná ve dnech 21. - 29. dubna, je již více než tři desetiletí klíčovou platformou pro prezentaci tanečního umění v Čechách. Během své existence představil nespočet tanečních stylů a inspirativních výkonů domácích i mezinárodních umělců. I tento rok pokračuje v tradici a nabízí bohatý program, který zahrnuje různá představení, workshopy a semináře.

Vršovický Vzlet uvede netradiční inscenaci Kytice   15.04.2024   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

Vršovický divadelní prostor Vzlet uvede na konci května premiéru zbrusu nové inscenace Kytice, my homeland. Režisérka Eliška Říhová s dramaturgyní Alžbětou Novákovou vdechnou Erbenově sbírce balad Kytice nový život. Diváci se mohou těšit na netradiční uchopení známých příběhů, důraz na komplikovaný vztah matky a dcery a překvapivé obsazení hlavní role.
 

Sága aneb Vizovský zázrak   11.04.2024   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

Divadlo Bolka Polívky otevírá novou scénu v Bílém domě premiérou "Sága aneb Vizovský zázrak"

V pátek 12. dubna 2024 se oficiálně otevřou nové prostory Divadla Bolka Polívky v Bílém domě na Žerotínově náměstí v Brně. Premiérou inscenace "Sága aneb Vizovský zázrak", autorského projektu Bolka Polívky, divadlo zahájí novou kapitolu své historie.
 

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 79

Celkový počet stran Webmagazínu je 79. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.4272 s