Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 30.5.2024, svátek má Ferdinand 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Literatura - Recenze, postřehy a rozhovory z literárního světa

Věci, které uvidíte, jen když zpomalíte   27.05.2024   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaŽivot je jako jazz. Většinou se v něm improvizuje…

Prvotina dnes už známého korejského autora Haemina Sunima Věci, které uvidíte, jen když zpomalíte, vám umožní nahlédnout do svého nitra a vidět, co obvykle v našem životním shonu nevidíme…
 

Když věci nejdou tak, jak chcete   25.05.2024   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

Největší úspěch v životě nespočívá v tom, že nikdy nepadneme, ale v tom, že vstaneme pokaždé, když padneme...
 

Zapomeňte na neděli   21.05.2024   Veronika Švarcová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPřichází čas léta, dovolené a minimálně alespoň trochu toho lelkování. Pro mnohé je to i doba, kdy vezmou poctivě vybrané knihy a konečně najdou čas k jejich přečtení. Slunce a klidnější tempo "okurkové" sezony k tomu přímo vybízí.
Zapomeňte na neděli přichází sice před prázdninami, ale to vůbec na škodu není. Ne nadarmo se dobrý seznam knih skládá poctivě dlouho a kde jedna kniha končí, tam druhá začíná.
Zda se vyplatí přiřadit k letnímu výběru i literární kousek od Valérie Perrin snad pomůže napovědět i tato recenze. Tak nebudeme zdržovat, popojedeme.

Metal, přátelství a tíha stárnutí   20.05.2024   Tereza Vítková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaMezigenerační propast má dozvuky od nepaměti. Příslušníci všech věkových kategorií rádi říkají, jak to za dob jejich dospívání bylo v různých ohledech lepší. Jak jsou ti mladí nevychovaní, ti starší zase nechápaví. Stereotypních nařčení v podobném smyslu by se dalo vyjmenovat nespočet, a byť s některými nesouhlasíme, nelze ignorovat jejich zakořenění v naší subjektivní pravdě. Všichni vyrůstáme v různých dobách, které nás svými normami a pokrokem tvarují jinak, a proto se logicky stává, že lidé s různorodě vštípenou myslí se budou dostávat do mezigeneračních konfliktů. To samo o sobě ovšem hned neznamená nic vysoce negativního - zkrátka je to jen jeden z mnoha dalších aspektů každodenního života, se kterými se musíme naučit vypořádat. Své o tom ví hlavní hrdina nového českého románu Těžké duše.

Návrat do Kavárny na konci světa   18.05.2024   Monika Škubalová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

Návrat do Kavárny na konci světa od Johna P. Streleckyho je dojemné pokračování bestselleru Kavárna na konci světa, které znovu otevírá otázky smyslu života a štěstí. Hlavní hrdina John, tentokrát v roli mentora, se setkává s Jessicou, mladou ženou zmítanou stresem a nespokojeností. Společně se ponoří do hlubokých rozhovorů a s pomocí inspirativních otázek z menu kavárny hledají cestu k naplněnému a smysluplnému životu.

Kavárna na konci světa: Malá knížka s velkým poselstvím   18.05.2024   Monika Škubalová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

Cesta za poznáním sebe sama v útulné kavárně uprostřed ničeho. Příběh, který inspiruje a mění životy.

"Kavárna na konci světa" od Johna P. Streleckého je dílem, které svou skromnou délkou klame, ale v jeho hloubi se skrývá silné poselství. Hlavní hrdina, reklamní manažer John, se při cestě na dovolenou dostane do malé kavárny v pustině, kde se setká se třemi otázkami: "Proč jste tady?", "Bojíte se smrti?" a "Cítíte se naplněni?". Tyto otázky se stanou klíčem k jeho vnitřní cestě za pochopením smyslu života.

Buď jako řeka, najdi si cestu   16.05.2024   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaVe světě, jak ho známe, každý krok nevyhnutelně vede ke kroku následujícímu a my musíme do toho otevřeného prostoru vejít, bez mapy a bez pozvání.

Kde zpívají raci: Očarující balada o životě v bažinách   15.05.2024   Monika Škubalová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

Delia Owens nás ve svém románu „Kde zpívají raci“ zavádí do prostředí malebných, ale zároveň drsných bažin Severní Karolíny. Příběh sleduje osud Kyi Clarkové, opuštěné dívky, která se musí naučit přežívat v nehostinném světě, plném předsudků a pověr.

Chris-Anne: Karty posvátné kreativity   14.05.2024   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPonořit se do těchto krásných karet je zcela jedinečný zážitek, odlišný od jiných klasických karet. Jsou jednoduché, tak moc, že to může na první pohled odradit. Ale nebojte se. Informací, tak trefných a inspirujících, mají v rukávu neskutečně moc! A pojďme se podívat, co nám autorka doporučuje hned  k seznámení s kartami.

50 vět, které vám usnadní život   13.05.2024   Monika Škubalová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

Kniha "50 vět, které vám usnadní život" od Karin Kuschik slibuje čtenářům jednoduchý návod, jak zvládat náročné konverzace a budovat silnější mezilidské vztahy. Autorka, zkušená koučka sebevědomí, sdílí 50 praktických vět, které lze použít v různých situacích, od řešení konfliktů až po vyjadřování vlastních potřeb.

Cholesterol pod kontrolou   12.05.2024   Monika Škubalová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

Bojíte se vysoké hladiny cholesterolu a jeho dopadů na vaše zdraví?

Kniha "Jak snížit cholesterol přírodní cestou" od Aloise Berga, Andrey Stensitzky a Daniela Königa vám nabízí účinnou a chutnou alternativu k lékům na bázi stravy.
 

Miroslav Macek jako spisovatel   10.05.2024   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaMé matce bude v červnu pětaosmdesát, a když 1. května zemřel bývalý politik Miroslav Macek (*1944), věnoval jsem jí jako čtenářce detektivek (a aby měla co číst na zahradě, když nepracuje) poslední jeho knihu Případ zamilované zahradnice. Svazek čekal ve skříni.
Miroslav Macek byl také zubní lékař a inteligentní muž. Na úrovni zůstával rovněž při psaní beletrie. Na odpočinku napsal takřka dvacet knih a jen pokračování legendárního Saturnina jsou čtyři. Vedle toho dokázal vykouzlit další díl Tří mužů ve člunu a Tří mužů na toulkách (Tři muži v automobilu) nebo - celkem povedenou - druhou část románu Pes baskervilský.

Návod k použití železnice   09.05.2024   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaSpisovatel Jaroslav Rudiš (*1972) má, a to ať se na mě nezlobí, dvě základní charakteristiky. Evropskost a železnicovitost. To zjednodušuji, ale nelžu.
Jaroslav Rudiš se proponuje především v Německu a jeho slavný komiks o Aloisi Nebelovi (2003-2005, kreslil Jaromír Švejdík) je po dvaceti letech klasika. Neřekl bych, že přímo kult, jak jsem se taky dočetl, ale rozhodně věc dramatizovaná a zfilmovaná (2011).

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 209

Celkový počet stran Webmagazínu je 209. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2701 s