Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 12.7.2024, svátek má Bořek 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Výtvarné umění - Malířství, sochařství, fotografie, výstavy

Výstava unikátních fotografií, které nemusíte vidět   01.07.2024   Michaela Wilhelmová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníSpolečnost Canon ve spolupráci se Světluškou – Nadačním fondem Českého rozhlasu a organizací Czech Photo připravily unikátní výstavu Svět nevídaný. Jde o venkovní instalaci 14 velkoformátových fotografií od proslulých autorů, které jsou vytištěné pomocí nejnovější technologie reliéfního tisku. Návštěvníci se zrakovým hendikepem díky ní získají dosud bezprecedentní hmatový dojem z vizuálního umění. Výstava se nachází na prostranství u pražské budovy Fragment Karlín.

Co jsme měli říct, a neřekli, prozradí nejen Ester Geislerová   24.06.2024   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění

Od 28. června můžete v Kunsthalle vidět výstavu Co jsme měli říct, a neřekli. Vizuální umělkyně Ester Geislerová  graduje ve svém dlouholetém zájmu o romantické a intimní vztahy a v deseti krátkých filmech prozkoumá možnosti a limity složité mezilidské komunikace. Představí se nám cizí, ale i známé tváře jako Tomáš Jeřábek, Elizaveta Maximová nebo Luděk Sobota. Očekávat můžeme hravou kombinaci terapie, humoru, herecké obratnosti a překvapení, které pobaví všechny, kdo hledají hloubku ve vlastních vztazích a zajímají je současné umělecké formy.

Oded Ezer: Samsovo tajemství   09.06.2024   Michaela Wilhelmová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění4. června letošního roku, v němž jsme si připomněli sté výročí úmrtí pražského spisovatele Franze Kafky, odstartovala v Galerii Roberta Guttmanna Židovského muzea v Praze výstava předního izraelského typografa a umělce Odeda Ezera. Instalace ve stylu fiktivního dokumentu staví na fantaskní představě protagonisty jedné z nejslavnějších Kafkových povídek.

Tim Burton přijede do Prahy. Na co se fanoušci mohou těšit?   30.05.2024   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníRežisér skvostných výpravných filmů jako Alenka v říši divů, Střihoruký Edward, Beetlejuice, Karlík a továrna na čokoládu a mnoho dalších míří do Prahy. Objeví se tu u příležitosti konání výstavy Tim Burton: Návraty, která už nyní probíhá v pražském Obecním domě. 

Podruhé se narodil ve 100 letech   24.05.2024   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníNení ovšem řeč o člověku, nýbrž o obrazu. Namalován byl před sto lety, ale až nyní se poprvé objevil na veřejnosti a bude tedy i poprvé vystaven. Jedná se o dosud neznámý pastel JARO od Jana Zrzavého. 

Výstava: Skryto v ženě   11.05.2024   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVýstava "Skryto v ženě" představuje díla Aleny Kupčíkové, která nachází inspiraci ve své ženské podstatě, mateřství a zkušenostech z každodenního života. Odhaluje smyslnost a ženskost v různých uměleckých formách, včetně velkoformátových litografií, smaltovaných reliéfů a unikátních reliéfů z lidských chloupků z ohanbí, které autorka nazývá "chlupatice." Tato výstava přináší radost a radost, ale také otevírá společenská tabu týkající se sexuality a intimity.

Umění manýrismu v jízdárně Valdštejnské   10.05.2024   Monika Škubalová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění

Zveme vás na fascinující cestu od Michelangela po Callota, kde se v rámci výstavy v Jízdárně Valdštejnské v Praze setkáte s více než dvěma stovkami vynikajících děl, mapujících proměny manýristického grafického umění. Představí se vám klíčoví umělci tohoto období, jako Michelangelo, Raffael, a další mistři, kteří formovali tento mezinárodní umělecký proud. Přijďte prozkoumat rafinovanou eleganci, bohatou fantazii a tajemné symboly, které charakterizují manýrismus, a objevte díla dosud veřejně nevystavená, včetně kresby samotného Michelangela Buonarrotiho.

Příběhy fotografií, příběhy žen   26.04.2024   Renata Šindelářová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníMilan Pecho je fotograf, který na svých snímcích zachycuje ženy. Kromě nich se ale vždy snaží vystihnout něco navíc, byť třeba jen náladu, pocit či tajemství schované v každém z nás. Zde je několik jeho prací, ke kterým nám doplnil příběh.
Na této první fotografii zachycuji autoritativnost ženy – kam až může zajít? Podle mých představ velice daleko. Znám spoustu mužů, kterým se autoritářství u žen líbí. Čím hůře se k nim jejich královna chová, tím jsou jí oddanější. Pokusil jsem se tuto myšlenku přenést na snímek „Včelí královna“.

Nový majstrštyk guru designu Philippa Starcka   24.04.2024   Michaela Wilhelmová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPhilippe Starck vystudoval umělecký design na École Nissim de Camodo v Paříži, brzy poté si založil vlastní firmu Starck Products. Je jedním z nejslavnějších a nejproduktivnějších designérů současnosti.

Jeho francouzské studio, tvořící pro významné světové značky, navrhuje od drobných produktů do domácnosti přes nábytek až po interiéry. Sám je vizionář a inovátor, snaží se navrhovat ekologicky a jeho design je v mnoha případech označován za revoluční.

Umění Asie napříč prostorem a časem    14.04.2024   Monika Škubalová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění

Po 25 letech od otevření první stálé expozice asijských sbírek Národní galerie v Praze, se odborníci chystají představit novou, revoluční koncepci v expozici umění Asie. Salmovský palác na Hradčanském náměstí v Praze bude hostit tuto vzrušující událost od 24. dubna 2025. Přinášíme vám detailní pohled na koncept expozice, který propojuje historii, kulturu a umění Asijských zemí s českým kontextem.

Tarotový elegán mezi klasikou   04.04.2024   Renata Petříčková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníA zázrak tarotových karet je u vás! Možná znáte tyto karty od vidění, protože patří k těm bezkonkurenčně neznámějším! A jsou tu už v mnohém dalším vydání, znovu pěkně čerstvé na pultech, tentokrát s novou příručkou, která byla psána jasně, stručně s naladěním na pocity z karty a dobré rady, které s ní mohou být spojeny.

Krása bez závoje oslovuje smysly   01.04.2024   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění

Vstupte do světa Jiřího Načeradského, malíře, který odvážně překračoval hranice tradice a konvencí. Výstava "Krása bez závoje" v Galerii Villa Pellé otevírá dveře do soukromých sbírek tohoto významného umělce a přináší nečekané pohledy na lidské tělo, uměleckou svobodu a společenské kontexty. Připojte se k nám a prozkoumejte život a dílo Jiřího Načeradského skrze jeho provokativní obrazy, které oslovují smysly i mysl.

Výtvarné umění na ledě   30.03.2024   redakce   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění

V dnešním hektickém světě plném moderních sportů má výstava v Paláci Kinských jedinečnou příležitost vrátit se k historii a uměleckému vyjádření kolem tématu bruslení a hokeje. Otevíráme bránu do minulosti, kde se bruslení stalo nejen zábavou, ale i odrazem společenských změn a vývoje. Kurátorka Anna Strnadlová s odbornou spoluprací připravila expozici, která nejen představuje umělecké skvosty minulosti, ale i aktuální pohled umělců na tento klíčový sport.

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 44

Celkový počet stran Webmagazínu je 44. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0308 s