Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 30.5.2024, svátek má Ferdinand 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Pomůže kniha proti bolestem zad?

04.05.2024   Renata Šindelářová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Pomůže kniha proti bolestem zad?Těžko říci, ale proč to nezkusit? Byť určitě po zdravotní stránce doporučuji spíš fyzioterapeuta. Přesto mohou nastat okolnosti, kdy nám klasická léčba pomohla jen dočasně nebo jsme případně dosud neměli odvahu, chuť či čas k odborníkovi zajít. A tak to tedy pojďme zkusit s knihou JAK SE ZBAVIT BOLESTI ZAD, již sestavil Roland Liebscher-Bracht spolu s lékařkou Petrou Brachtovou a nám na trh přináší Nakladatelství KAZDA.

Brožura s měkkými deskami nám na 126 stránkách představuje speciální metodu sestávající z lehké osteopresury (stlačování konkrétních bodů), protahovacích a posilovacích cviků a fasciální masáže. Vše zvládnete zcela sami, bez pomoci druhé osoby, ovšem s doporučenými pomůckami, které bude zapotřebí si také pořídit.

Klasicky začínáme teorií a popisem tradičních metod. Následují doporučení na správnou polohu ve spánku a samozřejmě přecházíme k tomu nejdůležitějšímu: vlastnímu cvičení. Nejprve dostanete obecný návod, jak zařadit cvičení do každodenního programu, následuje čtyřicet stran doporučených cviků, k nimž jsou v knize kromě slovního popisu ilustrační fotografie. Podobný návod dostanete také k provedení osteopresury a samozřejmě k fasciální masáži - která je jediná, u níž doporučené pomůcky opravdu nijak neobejdete.

Autoři se nám tu snaží kombinací různých metod pomoci především od bolesti způsobené přetížením či bolesti varovné, která teprve může k poškození vést. Většinu lidí ovšem trápí bolesti zad kvůli nesprávnému držení těla, jednostranné zátěži, ochablému či zkrácenému svalstvu. A tak bohužel, přestože jsme se snažili cvičení vyhnout, dostane naše záda zpátky do kondice především právě tato činnost. Stačí však zapojit několik správně provedených cviků denně a pak v tomto novém zvyku dlouhodobě setrvat. Nepřestávejte hned, jakmile se nám uleví, neboť by se vám současné problémy neustále vracely.

Publikace Páteř a ploténky na mně působí velice důvěryhodně. Již ten uklidňující čtvercový formát s bílými deskami podvědomě evokujícími lékařské prostředí! Ale i vnitřní uspořádání a velké množství fotografií, bez kterých by se podobný typ knihy neobešel. Malou nevýhodou je nutnost pořízení pomůcek, které možná některé odradí, zvlášť když se musí teprve dopátrat, kde takové pomůcky pořídit, na druhou stranu je celkem pochopitelné, že pouze kniha ještě nikdy nikoho bolestí zad nezbavila. Vždy je zapotřebí vyvinout nějakou aktivitu, která bývá leckdy těžší než samotné cvičení - musíme totiž něco zásadního změnit ve svém životě, svůj životní styl.


Páteř a ploténky, Jak se zbavit bolesti zad
Roland Liebsche-Bracht, drm med. Petra Brachtová
Překlad: Martin Richter
Vydalo Nakladatelství KAZDA r. 2024
Odkaz na knihu: https://www.knihykazda.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.5066 s