Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 30.5.2024, svátek má Ferdinand 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Hory zpívají: Rodinná sága o síle a obětavosti

06.05.2024   Monika Škubalová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

 Hory zpívají: Rodinná sága o síle a obětavosti

Příběh plný bolesti, odvahy a nezdolné lidské vůle. Kniha "Hory zpívají" od Nguyen Phan Que Mai vás provede více než stoletím vietnamské historie očima jedné rodiny. Je to emocionální příběh, který vás chytí za srdce a nepustí.
 

Román "Hory zpívají" je srdcervoucí rodinnou ságou, která sleduje několik generací rodiny Tranovy. Příběh se odehrává napříč celým 20. stoletím a popisuje osudy této rodiny, která byla vystavena francouzské koloniální nadvládě, japonské okupaci, velkému hladomoru, pozemkové reformě, Vietnamské válce a mnoha dalším historickým událostem. Přes všechna tato utrpení a tragédie si členové rodiny Tranových uchovali odvahu a odhodlání přežít a chránit své milované.

"Kdybych si mohla něco přát, nechtěla bych nic zvláštního, jen obyčejný den, kdy bychom jen vařili, jedli, povídali si a smáli se. Přemítala jsem, kolik lidí na světě právě prožívá takový obyčejný den a netuší, jak je ten den výjimečný a posvátný."

Hlavními hrdinkami jsou babička Dieu Lan a její vnučka Huong. Dieu Lan, narozená v roce 1920, byla svědkem a obětí mnoha historických zvratů, ale nikdy se nevzdala. Ztratila téměř všechno, ale dokázala se postavit zpět na nohy a pokračovat. Při pozemkové reformě přišla o veškerý majetek a musela uprchnout ze svého domova se šesti dětmi, aby zachránila holé životy. Turbulentní doby ji nutily k radikálním krokům, ale ona je zvládla s hrdostí a laskavostí. Její vnučka Huong začala dospívat v době, kdy se její rodina ocitla uprostřed Vietnamské války, což ji vedlo k hledání svého místa v rozdělené zemi.

"Když naše příběhy přežijí, my neumřeme, i když naše těla na této zemi již nebudou."
Autorka Nguyen Phan Que Mai mistrně vykresluje obraz vietnamské kultury, ukazuje krásu, bolest a hrdost vietnamského lidu. Vytváří poutavý a emotivní příběh, který odhaluje, jak válka zasahuje do života obyčejných lidí. Zároveň dokáže zprostředkovat radosti rodinného života, tradice a přísloví vietnamské kultury. Je to kniha, která vám umožní zažít vietnamskou historii prostřednictvím lidských osudů, přiměje vás zamyslet se nad tím, co znamená rodina, a ukáže sílu lidského ducha.

To, co mě na této knize nejvíce zaujalo, byla její lidskost. Každý okamžik příběhu byl prosycen emocemi, které jsem cítila až do morku kostí. Nguyen Phan Que Mai dokázala vykreslit obraz vietnamské kultury tak, že jsem se cítila, jako bych tam byla. Můžete cítit horké slunce, slyšet zpěv ptáků, ale také výbuchy bomb a nářek lidí, kteří přišli o všechno.
Jde o knihu, která vás nejen přenese do minulosti, ale také vás přiměje zamyslet se nad tím, co znamená rodina, odvaha a síla ducha. Autorka nás provází nejen tragickými událostmi vietnamské historie, ale také krásou a hrdostí vietnamského lidu. Je to příběh, který vás nechá cítit širokou škálu emocí, od smutku a zoufalství až po naději a lásku.

Když jsem knihu dočetla, měla jsem pocit, že jsem prožila celou éru vietnamských dějin po boku rodiny Tranovy. Bylo to intenzivní, emotivní a neuvěřitelně silné. Tato kniha je pro každého, kdo hledá příběh, který nejenže rozproudí emoce, ale také rozšíří vaše obzory a nabídne nový pohled na historii. Pokud se chcete ponořit do vietnamské kultury, pochopit ji a zároveň se nechat unést silným příběhem, "Hory zpívají" je přesně ta kniha, kterou potřebujete.

„Válka může zničit naše domovy, ale neuhasí našeho ducha,“ říká jedna z postav v knize. Tento citát dokonale vystihuje ducha celého příběhu. I když vás kniha rozpláče, ukáže vám také, jak silní lidé mohou být a jak nezdolný je lidský duch. Doporučuji ji každému, kdo hledá skutečně hluboký a dojímavý příběh.

O knize Hory zpívají
  • Nguyen Phan Que Mai
  • Vydáno: 2023, Jota
  • Originální název: The Mountains Sing, 2020
  • Překlad: Bronislava Grygová
  • Počet stran: 376
  • Jazyk vydání: český
  • Vazba knihy: pevná / vázaná s přebalem
  • ISBN: 978-80-7689-186-9


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1389 s