Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 25.7.2024, svátek má Jakub 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Pohodová romance Nejlepší omyl mého života

26.06.2024   Renata Šindelářová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

 Pohodová romance Nejlepší omyl mého životaNa začátek léta nám JOTA přináší pohodový romantický příběh Nejlepší omyl mého života, jehož autorkou je T. Gephartová.  Román bez jakýchkoliv dramatických spádů  je postavený především na dialozích psaných v oblíbené ich-formě, a přesto zachycuje pohled dvou osob, jeho a její, které se ve vyprávění střídají. 

Hlavní hrdince Zaře předpověděla kartářka na pouťové atrakci, že si jednou vezme muže velmi neobvyklého jména. Zara se tomu sice pouze zasměje, ovšem když jednoho dne o mnoho let později zaslechne na chodbě nemocnice vyvolávat toto neobvyklé jméno, hrkne to v ní. A protože má jako obvykle s sebou trochu praštěnou mladší sestru, která vždy vymyslí nějakou kravinu, začne i tentokrát Zaru tlačit do toho, aby dotyčného oslovila. Zara zamíří na recepci a nemůže věřit svým očím. Ten chlap je úplný model! Ačkoliv si od setkání svatbu neslibuje, odvážně vyrazí se s ním seznámit.

Dají si spolu kávu a pěkně to mezi nimi jiskří, takže Zara dokonce přijme jeho pozvánku na návštěvu k němu domů. Pak se to ale vše začne komplikovat. Ukáže se, že došlo k obrovské mýlce a Zara je tím poněkud rozhozená, dá svému novému objevu ještě šanci? Stejně bydlí ukrutně daleko! Chce se vůbec nějak hlouběji zabývat jakýmkoliv osobním vztahem, když by se měla především věnovat své dobře nastartované kariéře, která se plní přesně podle jejích záměrů a plánů a směřuje k jejímu vysněnému soudcovskému taláru?

A co si o tom všem myslí on? Úžasně dokonalý muž s širokými rameny, navíc dobře zajištěný právník, který rozhodně nemá nouzi o ženskou pozornost. Upoutá ho Zara natolik, aby s ní zatoužil strávit víc než jen jednu noc? Co si o ní a její ztřeštěné sestřičce myslí? Pomůže Zaře s tím, aby našla toho pravého muže? A proč jí o sobě zatajil, kdo doopravdy je?

Tuctový příběh s mnoha dialogy a nekomplikovanou zápletkou, jež věrně kopíruje pěkný starší film Italské námluvy, je ideální pro dovolenkové letní večery nebo válecí opalovačku, na které se chceme prostě jen lehce pobavit, ale rozhodně nemáme v úmyslu nad něčím přemýšlet. Autorčin humor spočívá především v celkovém pojetí knihy a v lehkosti příběhu, do kterého se občas přimotá sexuální narážka, ale řachandu bych od toho raději neočekávala. Román doporučuji především romanticky naladěným čtenářkám, které si libují ve vztahových zápletkách.


Nejlepší omyl mého žiota, T. Gephartová
Vydalo nakladatelství JOTA, r. 2024
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0242 s