Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 25.7.2024, svátek má Jakub 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Víte hodně o cukru? Tato kniha vás přesvědčí, že ne!

04.07.2024   Renata Šindelářová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Víte hodně o cukru? Tato kniha vás přesvědčí, že ne!Příručka PRAVDA O CUKRU, rady, tipy, recepty přináší nesmírně jednoduchý, ale zcela převratný způsob, jak se zbavit chuti na sladké a s tím také všech negativních příznaků, které konzumace sladkostí přináší s sebou. Jessie Inchauspé je nejen spisovatelka, ale především biochemička, jejíž rady jsou postavené na reálných základech o fungování glykemické křivky. V rámci pouhých 4 týdnů, během kterých vás nečeká žádná tragická dieta, ale pouze několik drobných změn v přístupu ke stravování, se můžete zcela zbavit chuti na sladké! Kniha jde po krátkém vysvětlovacím úvodu proč rovnou k věci. Užitečně, jednoduše, prakticky. Tohle je zkrátka naprostá bomba!

Zbavit se chuti na sladké, mít více energie, lepší náladu a hlubší spánek, zbavit se zažívacích potíží či problematického akné a další a další příznivé účinky při zavedení jen několika minimálních opatření - ale správným způsobem a hlavně ve správný čas. Tuhle knihu využijí i ti, kteří se snaží jíst zdravě, ale z nějakéhonepochopitelného důvodu stále bojují s chutí na sladké - i oni často dělají pár nebetyčných chyb, např. začínají den ovesnou kaší.

Knihou plnou barev je radost listovat. Většinu stránek zaplňují recepty, které jsou bez výjimky jednoduché a rychlé. Žádný z nich přitom není nutné přesně kopírovat, doladit můžete jakýmkoliv způsobem - kromě přidání cukru. Mohou sloužit jakou pouhá inspirace. Nutí vás přemýšlet nad jídlem trochu jinak, probouzí kreativitu a zamyšlení: proč mě vlastně tohle nikdy nenapadlo zkombinovat? Váš talíř přece také může vypadat jako od kuchaře s michellinskou hvězdou. A zaručeně tak i chutnají!

Nejdůležitější je ale náš cíl: zbavit se cukru. A k tomu autorka přistupuje se stejnou jednoduchostí, ale i logičností. Krátce vysvětlí co a jak a pak přejde rovnou k věci. Odpoví na spoustu důležitých otázek a ponechá vám spoustu volného prostoru. Držíte - a v podstatě nedržíte - jistý druh diety. Velmi důležité jsou pouhé 4 kroky, které postupně zařadíte do svého života během 4 po sobě jdoucích týdnech. Pokaždé jde pouze o 1 jedinou změnu v přístupu ke stravování, což je pro každého z nás snesitelné - a chuť na sladké se začne postupně snižovat, až zmizí docela. Konzumace sladkého je přitom zcela vyloučená pouze ve snídaních. Když budete dodržovat postup, sami se do měsíce chuti na sladké zbavíte a v ostatních jídlech přestanete cukry zcela přirozeně potřebovat. Nezní to jako zázrak?

Užitečnou publikaci oceňuji 6 z 5 hvězdiček, protože je svým obsahem velice nadstandardní a nenacházím v ní jedinou drobnou chybičku či nedostatek, její vzhled je moderní, jazyk jednoduchý, instrukce přínosné a recepty báječně jednoduché.

PS: Zkouším na sobě, zda metoda funguje. Zatím dobrý, chuť na mlsání se opravdu nedostavila, ale je otázka, nakolik se postaral placebo efekt. Pravda se ukáže až v dlouhodobém měřítku. Pravda o cukru, rady, tipy, recepty, Jessie Inchauspé
288 užitečných, recepty nabitých stran
vydalo nakladatelství JOTA 2024
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0369 s