Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pondělí 10.2.2025, svátek má Mojmír 

Hledej

Spolupracujeme

www.alpress.cz

www.argo.cz

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Na festivalu Prague Sounds představí Nubya Garcia nové album

06.10.2024   Karolína Hájková   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Na festivalu Prague Sounds představí Nubya Garcia nové albumLondýnská saxofonistka Nubya Garcia teď v září vydala nové album s názvem Odyssey. Naživo si jej budete moci poslechnout 16. listopadu na festivalu Prague Sounds v pražském Lucerna Music Baru. Nahrávaní alba se účastnila i afroamerická hudebnice Esperanza Spalding, Richie Seivwright a Georgia Anne Muldrow. Odyssey navazuje na album Source, které bylo nominováno na Mercury Prize.

Nubya Garcia vysvětlila hlavní myšlenku projektu jako vyjádření přesvědčení, že jdete vlastní cestou. Zároveň se zbavujete vnějších hlasů, které vám radí vydat se jednou tudy a jednou tamtudy.

Skladby jsou inspirované měnícím se dobrodružstvím a zákrutami života. Nubya Garcia na albu poprvé využila smyčce. Díky tomu je nahrávka plnější, na pomezí jazzu, klasiky, R&B a dubu.

Nubya Garcia debutovala v roce 2017 na nezávislém londýnském jazzovém labelu Jazz Refreshed. Úspěšné album Source vydala o tři roky později na velké značce Concord Jazz. Zakladatel a ředitel Prague Sounds, Marek Vrabec, řekl, že Nubya Garcia sice uctívá jako vzory velké saxofonisty Sonnyho Rollinse nebo Johna Coltranea, zároveň však pracuje s nejrůznějšími dalšími podněty z černé či latinské hudby – dubstep, reggae, cumbia, calypso, hip hop a soul. Záleží jí na tom, aby její hudba byla energická a neudržela posluchače v klidu. Nubya k tomu dodala, že jazz je původně taneční hudba a ona se vrací k jeho kořenům.

Letošní festival Prague Sounds proběhne od 3. do 20. listopadu. Na deseti koncertech se představí světová jména jazzu, vokální hudby, elektroniky, alternativního hip hopu i world music, české premiéry a unikátní jednorázové projekty. Přijede i jeden z nejznámějších saxofonistů, trojnásobný držitel Grammy Branford Marsalis s virtuózním kvartetem. Na festival zavítá i klavírista Tigran Hamasyan propojující jazz s arménskou lidovou hudbou. Dále se můžete těšit na audiovizuální představení Oneohtrix Point Never. Americký alternativní rap budou reprezentovat Moor Mother, billy woods a McKinley Dixon. Poprvé u nás vystoupí jihoafrický violoncellista Abel Selaocoe s britským ansámblem soudobé hudby Manchester Collective nebo americký vokální soubor Roomful of Teeth.

Letos přichází Prague Sounds s dvěma novými původními festivalovými projekty. Zpěváci David Koller a Richard Müller vzdají na koncertě v Rudolfinu poctu Karlu Krylovi. Další novinkou je kurátorovaný večer, kde se představí výjimečné slovenské a české talenty. Letos na něm zahraje slovenská dvojice Lash & Grey a české písničkářky Nika a Johanela.

Podrobné informace ke koncertům a vstupenky jsou k dispozici na webu praguesounds.cz.

Album Odyssey si můžete poslechnout zde. Oficiální videotrailer k albu je ke zhlédnutí zde a vstupenky na pražský koncert jsou v prodeji zde.


Zpracováno podle tiskové zprávy.
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2025 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0394 s