TangoHypochondrVýprava Tvůrčí psaní - inspirace na dlouhé zimní večeryNadějeCísařův pekař
Martin Maxa a Mára ze Šlágru - co je spojilo?Co nás učí o životě LESNÍ ŠKOLARenovace bojového výjevu v podzemí Západočeského muzea v PlzniTvůrčí psaní - inspirace na dlouhé zimní večerySoudruhu prezidente, stěžuju siPlechový bubínek na ZábradlíTužka s názvem diamantu?Ve Švandově divadle zavládnou Pravidla NirványDVA DIVOCHY známe v Čechách sto letMyši v akci: Vánoční past Lehce zbytná záhada švédského DraculyZávislost na sociálních sítích aneb Tvůj život je velké rozhodnutí
Japonská umělkyně Chiharu Shiota žijící v Berlíně nám poodhaluje své nitro na výstavě Neklidná duše, již můžete spatřit v pražské Kunsthalle od konce lsitopadu až do konce dubna 2025.
Chiharu Shiota rozvíjí prostřednictvím pohledů do duše témata života, smrti i paměti. Její osobitý vizuální jazyk k nám promlouvá skrze ohromující instalace z červené a černé příze. Do nich betkala univerzální motivy lidských pout a kulturních propojení.
Umělkyně k výstavě říká: „Je důležité si společně klást otázky ohledně lidských životů a existence. I když nemusíme najít odpovědi, všichni sdílíme stejná utrpení, lítosti i radosti života."
Kurátorka Christelle Havranek k tomu dodává: „Díla Chiharu Shioty podněcují představivost, probouzejí paměť i podvědomí a zachycují složitost mezilidských vztahů."
K několikaměsíční výstavě se váže bohatý doprovodný program sestávající ze série přednášek, workshopů a speciálních akcí. V jarním semestru přednáškového cyklu TransformArt také vystoupí několik významných osobností současného umění i dalších oborů.

Copyright © 2001 -
2025 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.