Michael Douglas a Shia LaBeouf ve filmu WAL STREET: PENÍZE NIKDY NESPÍ
********************************************************************** ALFA A OMEGA 3D Animovaný film v 3D verzi je
příběhem dvou vlků z jedné smečky. Kate je z rodu Alfa a její otec je jeden z vůdců smečky, takže se mladá vlčí dáma musí chovat podle toho – vznešeně a odpovědně (trochu připomíná bojovnici Laru Croft). Humphrey je Omega vlk, to znamená, že stojí na nejnižší příčce hierarchie. To mu umožňuje být absolutně svobodný - tráví celé dny s kamarády, baví se a paří. Do vlčího života však zasáhnou lidé. Při lovu zasáhnou Kate a Humphreyho uspávající střelou. Oba mladí vlci pak procitnou daleko od domova v přírodním parku v Idahu, kde by podle lidí měli založit rodinu. Oni se ale rozhodnou jinak – vypraví se napříč kontinentem zpět domů, do Jasperova národního parku v Kanadě. Správné
dobrodružství na cestě nesmí postrádat stopování, naskakování do rozjetých náklaďáků, rozzlobené medvědy, píchavé dikobrazy nebo setkání s husou golfistkou a kačerem coby nosičem holí. Vlčí dvojka musí překonat i "společenské" rozdíly mezi sebou - sladit Humphreyho heslo „Ať se všichni baví!“ s tím, co prosazuje Kate „Já jsem vůdkyně“? Přes své rozdíly se naučí spolupracovat, a - jak jistě tušíte - se do sebe zamilují. Jak je ale přivítá rozhádaná smečka? Podaří se jim zachránit vlčí rod? Režie: Anthony Bell, Ben Gluck. Do kin film uvádí Palace Pictures.
**********************************************************************
STRÝČEK BÚNMÍ (Loong Boonmee raleuk chat - Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives)
patří k "malým velkým" filmům, které dovedou okouzlit a očarovat diváka, který ještě nezapomněl, že kino je podívaná a zážitek. Tento
fantaskní snímek natočený ve složité koprodukci Thajska, Velké Británie, Nizozemí, Německa, Spanělska a Francie uvádí do kin společnost Artcam s podtitulem "Ten, který umí vyvolávat minulé životy."
V první řadě je nutno zdůraznit, že tento film (Režie:
Apichatpong Weerasethakul) byl natočen
na motivy skutečného příběhu buddhistického mnicha a se
stal senzací letošního festivalu v Cannes. Zde okouzlil porotu v čele s Timem Burtonem a získal hlavní cenu – Zlatou palmu. S tímto doporučením už snadněji přečtete synopsi distributora:
"Představte si, že se vám jednoho dne zjeví duch vaší životní lásky a ztracený syn se vrátí v podobě podivné lesní bytosti… vítejte ve světě strýčka Búnmího. Ve světě, kde přítomnost není jedinou realitou a minulé životy se znovu hlásí o slovo. Tento filmový skvost plný fantazie, vtipu i hlubokých emocí čerpá z úchvatné přírodní scenérie i thajské hororové produkce sedmdesátých let a komiksů."
*********************************************************************
BIBLIOTHEQUE PASCAL (Bibliothéque Pascal)
Členům a návštěvníkům
filmových klubů je určen film Bibliotheque Pascal zakoupený Asociací českých filmových klubů. Jedno z kin láká do kina sloganem: "Chcete shlédnout "fyzickou i duševní road movie" o cestě z východního bloku do britského nevěstince?"
Bibliotheque Pascal, film osmatřicetiletého
Szabolcse Hajdu je anti-útěkářský snímek natočený v maďarsko-německo-britské koprodukci. Stal se nejlepším maďarským snímkem loňského roku a patří k nejzajímavějším evropským filmům poslední doby, o čemž svědčí i jeho nominace na prestižní cenu Evropského parlamentu LUX.
Dvě dekády od pádu železné opony stále nesmazaly rozdíly mezi zeměmi bývalých bloků. Koprodukční drama s prvky magie, tragikomedie i thrilleru vypráví o tom, že pokud život nestojí za nic, geografickým přesunem se zničehonic nezlepší. Hlavní hrdinka
Mona s maďarsko-rumunskou krví vypráví nebývale příjemnému úředníkovi na sociálce svůj příběh. Chce totiž získat zpět do péče svou malou dcerku, kterou nechala u tety, když se vydala na Západ hledat „štěstí“. Zkušenosti, které Mona získává během své
nedobrovolné prostituce v liverpoolském bordelu pojmenovaném Pascalova knihovna, zrovna příjemné nejsou. Mizanscéna dýchá zvláště nechutnou atmosférou, která jako kdyby vznikla spojením mléčného baru z Mechanického pomeranče a většiny videoklipů Lady Gaga. Fantaskní sekvence režisér obhajuje zvykem z dětství, kdy si v šedi sídliště představoval „barevnější" realitu. Tolik oficiální text distributora.
Fota v článku: bontonfilm.cz, palacepictures.net, artcam.cz, acfk.cz