Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Idylické léto v botanické zahradě - kde jinde?Úvodník: Prázdninový program pražské botanické zahrady? Všechny rozkvetlé expozice, v Ornamentální zahradě kvetou kromě tradičních letniček kvetou i ty tropické, zatímco v Horní zahradě – v rozáriu i podél cest v okolí jezírka – pocítíte vůně růží. Divoké barvy expozice Severoamerické prérie vás unesou do Severní Ameriky, ale v horkých letních dnech zřejmě nejvíc uvítáte osvěžení skleníku Fata Morgana. Každý pátek a sobotu ale máte možnost navštívit také letní kino a konec prázdnin pak završí tradiční vinobraní.

Článek: Ředitel Bohumil Černý láká na atraktivní program. Kromě zajímavé panelové výstavy, která připomíná 20 let od otevření skleníku Fata Morgana, je velkým lákadlem srpnové promítání v jedinečných prostorách zahrady a s úžasným výhledem na Prahu. V srpnu si příchozí vychutnají víno z Vinice sv. Kláry. Letní akce uzavře o víkendu 14. a 15. září tradiční vinobraní.

Letní kino nabídne botanická zahrada letos již podruhé. Promítání bude probíhat každý pátek a sobotu po celý srpen, začíná se vždy ve 20 hodin. Připravena je přehlídka české i zahraniční, a to nové i starší produkce: Sladký život, Ostrov, Hrabě Monte Christo, Top Gun: Maverick nebo Pomáda. Ke každému titulu je přichystána projekce krátkometrážního předfilmu z produkce mezinárodního festivalu snímků o životním prostředí Ekofilm.

Letní kino se nachází v centrální části zahrady – v expozici Stráň, která se nachází v blízkosti Ornamentální zahrady. Přijít je možné se standardní vstupenkou do botanické zahrady využitou během běžné otevírací doby, na film lze prostě v areálu zůstanete. Občerstvení zajišťuje Café Ornament a stánek pivovaru Budvar. Ke sledování filmu využijete lehátka, lavice nebo si můžete přinést vlastní piknikovou deku.


Pro milovníky vína nabízí zahrada oblíbenou vinařskou akci na Vinici sv. Kláry. Vína z místní produkce si zájemci mohou užít o víkendu 10. a 11. srpna v rámci pikniku v zahradě. Vinotéka sv. Kláry připraví návštěvníkům piknikové koše s občerstvením a místním vínem. V srpnu se však na Vinici sv. Kláry bude slavit ještě jednou. Půjde o starobylou odrůdu Rulandské modré. Historie jejího pěstování na tomto vinohradu sahá až do dob Karla IV. Den Rulandského modrého připadá na 18. srpna. Zájemci odhalí, jaký rozsah chutí a podob dokáže nabídnout jedna odrůda na jedné vinici. Vrcholem vinařské sezóny se stane tradiční vinobraní o víkendu 14. a 15. září. Širokou nabídku vína doplní i bohatý hudební program a samozřejmě dobré jídlo.Otevírací doba:
Venkovní expozice: denně včetně svátků 9.00–19.00
Skleník Fata Morgana: út–ne 9.00–19.00
Café Ornament: po–ne 10.00–19.30
Vinotéka sv. Kláry: po–pá 13.00–19.30, so–ne, svátky 11.00–19.30

 06.07.2024 - redakce